artwork

P&G, eczanelere Eczacıbaşı ile ulaşacak

10 yıl önce

0

P&G, sağlık grubunda büyüme hedefi çerçevesinde Eczacıbaşı İlaç Pazarlama ile önemli bir işbirliğine imza attı. Türkiye pazarına 1987’de giren ve bugün İpana, Oral-B, Orkid, Prima, Ariel, Alo, Fairy, Gillette ve Pantene gibi 21 markasıyla hizmet veren P&G’nin eczane kanalındaki kişisel bakım ve sağlık ürünlerinin dağıtımını, Eczacıbaşı İlaç Pazarlama gerçekleştirecek.

P&G’nin kişisel bakım ve sağlık kategorisinde yer alan, Temmuz 2014 itibarıyla Eczacıbaşı İlaç Pazarlama’nın dağıtım ağındaki eczanelerde satışa sunulacak olan bu ürünlerin, Eczacıbaşı’nın geniş erişim ağı sayesinde Türkiye çapında ilk etapta  4.000 noktaya ulaştırılması hedefleniyor.

“10 yılda P&G’nin eczane kanalındaki iş hacmini yaklaşık 3 kat büyüteceğiz”

P&G – Eczacıbaşı işbirliğinin uzun soluklu ve tüketiciye maksimum faydayı sağlama üzerine kurgulandığını vurgulayan P&G Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu da, bu işbirliği ile kişisel bakım ve sağlık alanında önemli bir büyüme sergileyeceklerini belirterek, “ Önümüzdeki 10 yıl içinde P&G’nin eczane kanalındaki iş hacmini yaklaşık 3 kat büyütmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda Eczacıbaşı ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği ile Eczacıbaşı İlaç Pazarlama’nın dağıtımdaki gücü, P&G’nin portföy gücü ile birleşiyor” dedi.

 

 

 

 

Senin için
Tümünü göster
Happy People Project ve Reckitt iş birliği

Happy People Project, Reckitt’in Türkiye’deki tüm hijyen markalarına hizmet vermeye...