artwork

Petrol Ofisi: Yollar yollar

11 yıl önce

0

Petrol Ofisi, 72 yıllık tarihini bir imaj kampanyasına taşıdı. “Sizi daha ileri taşır” sloganı ile hayat bulan kampanyada, Petrol Ofisi’nin 2 bin 300’e yakın istasyonuyla 72 yıldır ülkeyi, ekonomiyi ve tüketicileri hep daha ileriye taşıdığı vurgusu yapılıyor. Türkiye genelinde 1 ay süresince yaklaşık 10 bin kilometrenin üzerinde yol yapılarak çekilen filmde, Türkiye’nin dört bir yanındaki 2 bin 300 Petrol Ofisi istasyonunun birçoğunun görüntüleri de yer alıyor.

Kampanyanın ana fikri de Petrol Ofisi akaryakıt istasyonlarından çıktı. İstasyonlarda akaryakıt dolumu sonrası, servis elemanlarının yaptığı, “tamamdır, devam edebilirsiniz” anlamına gelen iki kez aracın arkasına vurma hareketi, reklam filminde insanların günlük hayatta da bu hareketi yaptıkları enstantaneler ile eşleştirildi.

Petrol Ofisi’nin imaj kampanyası televizyon ve radyolarda yayınlanacak. Kampanyanın radyo versiyonunda ise, Barış Manço’nun Dağlar Dağlar parçasının aranje edilmiş versiyonu yer alıyor.

Grey İstanbul tarafından hazırlanan, yönetmenliğini Bertan Başaran’ın yaptığı imaj kampanyasının yapımcılığını PTT Films üstlendi.

Künye

Reklamveren yetkilisi: Alp Akgünlü, Özge Kansu Gökçek, Altuğ Teközgen

Reklam Ajansı: GREY İSTANBUL

Yaratıcı Yönetmenler: Engin Kafadar, Erdinç Mutlu, Ergin Binyıldız

Yaratıcı Grup: Merve Selamet, Tolga Özbakır, Emre Reisoğlu, Ergin Doğanay, Özgür Saygı, Ece Ok, Günay Çağlar, Miranda Kokyan

Yönetmen: Bertan Başaran

Ajans Prodüktörü: Meltem Köse, Selim İpek

Prodüksiyon Şirketi: PTT

Müşteri İlişkileri: Elifsu Serin, Tunç Alankaya, Deniz Atalay

Strateji: Kayansel Kaya, Nedim Niyego

Medya Ajansı: OMD

Medya Ajansı Müşteri İlişkileri: Erdem Erinç, Yeşim İpek