Persil, sadece çamaşırları değil “denizleri de temizliyor”

Persil, DenizTemiz Derneği/ TURMEPA ile bir araya gelerek #DerinTemizDenizTemiz sloganı ile başlattığı iletişiminde denizleri temizleme çalışmasını mavi sulardan ilham alarak tasarladığı animatik key visualı ile anlattı.

Denizin üzerinde hareket eden bir gemi, kayalar ve uçan kuşlar ile tertemiz bir deniz görünümü için ortada bulunan çamaşır makinesi çalışıyor ve kirleri toplayarak denizi temizliyor.

Kampanya kapsamında yürütülen sosyal medya farkındalık iletişimi için ise deniz temizliğindeki güncel durumu ve getirdiği çözümleri anlatmak üzere farklı ilgi alanlarından influencerlar ile iş birliği yaptı. Daha önce kullanılmış reklam afişlerinden Upcycle / İleri Dönüştürülmüş teknoloji ile çantalar tasarlayarak gönderdiği influencerlara kampanya detayını ve ürünlerini tanıttı.

Influencerlar, Instagram storylerinde kategorilerine özel hazırlanan Derin Bilgiler içerikleri takipçilerini bilgilendirirken eş zamanlı olarak Persil Instagram hesabından da Derin Bilgiler ve Derin Sorular içerikleri paylaşıldı. Instagram’ın Soru/Cevap formatı ile oluşturulan içerikler hedef kitle ile etkileşimi artırırken aynı zamanda bilgilendirici içerikleri ile daha bilinçli bir toplum yaratmayı hedefledi.

Komünite İstanbul imzası taşıyan kampanya, kısa sürede 4 milyondan fazla kişiye ulaşırken Persil denizleri temizlemeye devam ediyor.

 

Künye:
Reklamveren: Persil Türkiye
Reklamveren Yetkilisi: Ozan Işık, Kaan Kirhan, İmre İnsel
Reklam Ajansı: Komunite İstanbul
Kreatif Direktör: Cemre Tutar
Dijital Ekip: Neyzen Tevfik Savrın, Feyza Aygün
Kreatif Ekip: Ece Yamaner, Feyza Aygün, Fırat Kaya, Nur Uymaz, Oğuz Gürceer
Prodüksiyon: Peri İstanbul
Seslendirme: Devran Vangölü
Mecra: Dijital

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.