Pepsi’den “Tek Dünya: Birlikte Evde” organizasyonu

Pepsi, Lady Gaga’nın da yer aldığı canlı yayında bir konser organize etmek için Global Citizen ile bir iş birliği yaptı. Canlı yayınlanacak konser, sahadaki sağlık çalışanları ve Dünya Sağlık Örgütü’ne destek vermeye hazırlanıyor.

Alkolsüz içecek devi, yayını desteklemek için pazarlama kaynaklarını yeniden düzenleyerek Ocak ayında ABD’de çıkış yapan “İşte bu kadar sevdim” kampanyasını askıya aldı. Etkinliğe iki hafta içinde hazır hale gelecek resmi logo, pazarlama planı olarak ABD’deki TV reklam noktalarına yerleştirilecek.

Geçtiğimiz üç hafta boyunca, Global Citizen, “Birlikte evde” kampanyasıyla sanatçılar,  Covid-19 müdahale fonu için para toplamayı amaçlayan Instagram sayfalarında canlı performanslar yayınladı. Bu fikir şimdi birden fazla sanatçının katıldığı çok saatlik bir gecelik konser prodüksiyonuna genişletildi.

18 Nisan’da saat 08: 00’da (01:00 19 Nisan BST) “Tek dünya: birlikte evde” etkinliği Amazon Prime Video, Apple, Twitch, YouTube ve bir dizi TV ağında canlı olarak yayınlanacak.

BBC One programı 19 Nisan’da başlatacak.

Lady Gaga’nın yanı sıra sahne alacak diğer müzisyenler arasında Sir Paul McCartney, Stevie Wonder, Billie Eilish ve Lizzo var.

TV sunucuları, sporcular, aktivistler ve dünya liderlerinden katılımlar olacak ve buna ek olarak programda dünya sağlık kahramanlarından hikayeler de yer alacak.

PepsiCo’da pazarlama başkan yardımcısı Todd Tiger şunları söyledi: “Sosyal toplantılar bu günlerde biraz farklı görünse de, dünyanın dört bir yanındaki insanların evde kalırken bir araya gelmelerine yardımcı olmak için üzerimize düşeni yapmaktan heyecan duyuyoruz. Bu, müzik aşkı ve Covid-19 ile mücadelede harekete geçme arzusu. ”

Pepsi salgından etkilenen toplulukları desteklemek için küresel bir girişime 45 milyon dolardan fazla para harcadığını duyurdu. Fon, sağlık çalışanları için kişisel koruyucu ekipmanlara, test ve tarama hizmetlerine ve besleyici öğünlerin dağıtılmasına yönelik olacaktır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.