artwork

PepsiCo ve EA Sports, futbol oyun platformunu başlatıyor

9 ay önce

0

Bir dizi küresel futbol yıldızının yer aldığı platform, futbola katılımı ve sporda cinsiyet eşitliğini teşvik edecek

PepsiCo, EA Sports ile gerçekleştirdiği birden çok yılı kapsayan küresel ortaklığı duyurdu. PepsiCo’nun üç büyük markası Pepsi, Gatorade ve Lay’s (Walkers), futbol odaklı bir oyun platformu olan EA Sports FC‘nin kurucusu oldu.

Her iki taraf da futbol taraftarları için bir dizi deneyim yaratacak ve “futbol, müzik ve oyun alanlarını birleştiren” etkinlikler sunacak.

Girişimler arasında hayranlara özel deneyimlere ve oyun içi ödüllere erişim sağlamak için eğlence geçişleri, oyun içi entegrasyonlar ve paket promosyonları yer alıyor.

Gelecek aktivasyonlarda Vini Jr (Real Madrid ve Brezilya) ve Leah Williamson (Arsenal ve İngiltere) dahil olmak üzere çeşitli futbol yıldızları da yer alacak.

PepsiCo Küresel Sporlar ve Ortaklıklar Başkanı Adam Warner şunları söyledi: “Markalarımız, futbol hayran grubunun sınırlarını zorlamak için benzersiz bir konuma sahip. Bu ortaklık, dünya çapındaki futbol taraftarlarına ve topluluklara ulaşmamızı, onlara güzel oyunlarla bağlarını geliştiren deneyimler sunmamızı sağlıyor.”

Ortaklık; Wembley Stadyumu’ndaki ilk kadınlar Finalissima maçına sponsorluk, Lionel Messi ve Ronaldinho ile aktivasyon ve (Doritos ile ortaklaşa bir kampanya yürütüldüğü) bir önceki UEFA Kadınlar Euro 2022 desteğini içeren PepsiCo’nun futbol eğlence alanındaki mirası üzerine inşa edilecek.

PepsiCo ayrıca ortaklığın, taraftarların futbola katılımını teşvik etmeyi ve sporda cinsiyet eşitliğini desteklemeyi amaçladığını belirtti.

EA Sports FC Marka Başkan Yardımcısı David Jackson: “PepsiCo’nun markaları, futbol taraftarları için yıllardır unutulmaz anlar yaşatıyor ve bu zengin mirası kendi deneyimlerimize dahil etmeyi istiyoruz.” dedi.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...