artwork

PepsiCo kadın futbolunu desteklemeye devam ediyor

1 yıl önce

0

PepsiCo, İngiltere ve Brezilya arasındaki ilk Women’s Finalissima karşılaşmasına sponsor oldu

PepsiCo, UEFA-Conmebol Women’s Finalissima‘nın ilkine sponsor olarak kadın futboluna olan bağlılığını sürdürüyor.Avrupa ve Güney Amerika futbolunun yönetim kurulları tarafından düzenlenen Women’s Finalissima’da UEFA Women’s Euro 2022’nin kazananı İngiltere, türünün ilk örneği olan maçta 2022 Copa América Femenina’nın galibi Brezilya ile karşı karşıya gelecek.

PepsiCo sponsorluğunda “kadın futbolunun büyümesini desteklemek ve hareket gücünü oyunun arkasında tutmak” amacıyla bugün maç (6 Nisan) Wembley Stadyumu’nda 19.45’te oynanacak.

PepsiCo İngiltere ve İrlanda Pazarlama Müdürü Fiona Tomlin: “İlk kez Women’s Finalissima gerçek bir futbol gösterisi olacak ve kadınların oynayacağı bu dönüm noktası olacak maça dahil olmak için sabırsızlanıyoruz.

2020’de UEFA Women’s Champions League sponsorluğumuzun başlamasından bu yana, kadın futbolunun nasıl büyümeye devam ettiğini ve hak ettiği takdiri daha fazla almaya başladığını görmek harika. Küresel olarak tanınan markalarımızdan yararlanarak, dünya çapında kadın futbolu ile ilgili farkındalığı ve katılımı artıran girişimler başlatarak sporu daha da yükseltmede üzerimize düşeni yapmaya devam etmek istiyoruz. Bununla nihai hedefimiz, oyunun tabandan elit seviyeye kadar büyümesine yardımcı olmaktır.” dedi.

Avrupa’da kadın futbolunun ticari değerinin önümüzdeki on yılda altı kat artması bekleniyor.

PepsiCo’nun UEFA-Conmebol Women’s Finalissima ile ortaklığı, markanın kadın futboluna olan bağlılığının bir parçası olarak desteklediği bir dizi girişimi takip ediyor.

Marka, 2022 Women’s Euro finali için beklenti oluşturdu ve maçta performans sergilemesi için müzisyen Becky Hill ile anlaştı.

2020’de PepsiCo, oyunu her seviyede desteklemek için UEFA Kadın Futbolu ile beş yıllık ortaklığını, daha fazla kız çocuğu ve kadını futbol oynamaya teşvik etmeyi amaçlayan UEFA’nın Together #WePlayStrong programını duyurmuştu.

PepsiCo’nun UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi kampanyası; Doritos, Walkers MAX ve Pepsi MAX gibi markalar eşliğinde yayınlandı. Kampanyanın öncülüğünü İngiltere kaptanı Leah Williamson yaptı ve Williamson ile bir antrenman seansı da dahil olmak üzere çeşitli ödüller sundu.

Yarışma Tesco, Asda ve Morrisons dahil olmak üzere 20 perakendeci arasında gerçekleşti. 2022’de PepsiCo, kadınları futbolda destekleyen profesyonellerden oluşan bir ağ olan Women in Football ile de ortaklık kurdu. Marka, Futbol Federasyonu’nun “Koçluğa Giriş” kursunda 45 aday kadın antrenöre sponsor oldu.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...