artwork

Pepsi yeni logosunu dünyanın dört bir yanında duyurdu

1 ay önce

0

Pepsi, 14 yıl aradan sonra ilk kez büyük bir küresel dönüşüme gitti. Marka bu dönüşümü büyüleyici ışık gösterileri ile dev billboard’lar aracılığıyla dünyanın farklı kentlerinde büyük bir sunum haline getirdi.

Kola markasının yeni görünümü dünya çapında 120 pazara yayıldı ve ikonik simge yapılar yenilenen logo için adeta bir tuval haline geldi.

Londra’nın O2 arenası, titreşen mavi bir Pepsi logosuyla parladı. Yakındaki gondollara binen seyirciler, Thames Nehri’nden çıkan şişirilebilir bir kutunun görüntüsüyle karşılaştı ve kısa süre sonra, gökyüzünde dinamik desenler çizen koreografili bir drone ışık gösterisine tanık oldu.

Aynı zamanda, Polonya’nın Varşova kentinde ve Vietnam’ın Ho Chi Minh şehrinde 70’in üzerinde dev sıcak hava balonunun güzel bir şekilde amblemin şeklini aldığı görüldü.

Ayrıca Suudi Arabistan’daki Al-Ula’da, Mısır’daki Nil Nehri boyunca ve Pepsi’nin yeni sembolünün izleyenleri olağanüstü etkinliklerle karşıladı.

Tayland’ın Bangkok kentinde, bir binanın tepesinde devasa bir kutunun kolasını dijital olarak 3D ekrana döktüğü görüldü.

Pakistan’daki Kaddafi Stadyumu, geride kalmamak için dev bir Pepsi kutusunun bir anda sürpriz bir şekilde ortaya çıkmasına tanık oldu. Mumbai ve Melbourne gibi diğer şehirler de kendi benzersiz enstalasyonlarına ev sahipliği yaptı.

Yenilenen logo, Pepsi’nin tarihini kesinlikle modern bir yetenekle dikkat çekici bir şekilde harmanlıyor. Renk paletine elektrik mavisi ve siyahın eklenmesi çağdaş bir hava katarken, içeceğin “dalgalanmasını, patlamasını ve köpürmesini” simgeleyen Pepsi’nin imzası olan nabzı, müziğin ritmini, sporun heyecanını ve nabzını yansıtıyor.

İlk olarak ABD’de tanıtılan bu yeni motif; dijital, deneyimsel ve perakende noktalarını birleştirerek dünya çapında ilk kez ve etkili şekilde sahneye çıktı.

 

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...