artwork

Pepsi, Super Bowl müsabakası için hip-hop efsanelerini çağırıyor

1 sene önce

0

Pepsi; Eminem, Kendrick Lamar, Mary J Blige, Snoop Dogg ve Dr. Dre’nin başrollerini paylaştığı üç dakikalık devre arası fragmanıyla Super Bowl’u çoktan kazandı mı?

Pepsi-Cola’nın yaratıcı ekibinin bu yıl Super Bowl bütçesiyle çok eğlendiğini söyleyebilirsiniz.

Bir değil, beş hip-hop efsanesini çağıran Pepsi, Jay-Z’nin Roc Nation (müzik şirketi) küratörlüğündeki devre arası program sponsorluğu için bir kez daha oyun içi reklamdan vazgeçti.

Yayına girişinden bu yana (bir günde) neredeyse üç milyon görüntülenme alan fragman, en sadık Coca-Cola fanlarının taraf değiştirmesi için yeterliydi.

Her sanatçının Super Bowl için “Çağrı”yı nasıl aldığını belgeleyen reklam, Eminem ve onun ikinci kişiliği Slim Shady ile bir rap savaşının ortasındayken başlıyor.

Sırada klasik otomobilin yumuşak süspansiyonundan en iyi şekilde yararlanan, palmiye ağaçlarıyla çevrili bir LA caddesinde gezinen Snoop Dogg görülüyor.

Mary J Blige, gösterişli bir moda çekiminin ortasında çağrıyı alırken Kendrick Lamar, bir sonraki albümü için şarkı sözleri üzerinde çalışırken görülüyor.

Dr. Dre ise piyano görüntüleri ile birleştirilmiş dalgalar eşliğinde sahilde yürürken görülüyor.

Fragmanın ötesinde, içecek markası, sahne arkası görüntülerinden içecek promosyonlarına kadar devre arası programlarıyla ilgili içerikleri toparlamak için bir Pepsi Super Bowl Halftime Show uygulaması oluşturdu. Hayranları indirmeye teşvik etmek için videonun tamamı yalnızca uygulamada mevcuttur.

Pepsi Pazarlama Başkan Yardımcısı Todd Kaplan: “Yalnızca bu tür programların hak ettiği destansılık ve ölçeklendirme açısından sinematik olduğundan emin olmak istedik.

Bu, oyundaki en büyük marka varlığımız (gösterinin 12 dakikası). Hayranlarımız için haftalarca ilgi çekici ve eğlenceli içerik oluşturabileceğimizi, onları deneyime yaklaştırabileceğimizi ve yine de oyun gününde hedefimizi gerçekleştirebileceğimizi düşünüyoruz.” dedi.

Künye

Yönetmen: F. Gary Gray

Prodüksiyon Şirketi: Radical Media

Müzik Prodüksiyon: Barking Owl

Görsel Efekt: The Mill

 

Imogen Watson

Campaign İş ve İlham Editörü

Senin için
Tümünü göster
Galler Prensesi, çocuk gelişimine dikkat çekiyor 

Hayatının ilk günlerinden başlayarak bir çocuğun zihinsel gelişiminde rol oynamak...

Sony PS5 stoklara geri döndü

Tedarik problemini çözen Sony, PS5 için hazırladığı küresel #LiveFromPS5 kampanyasıyla...

Snapchat ne için kullanılır?

“Wait’ll You See This” kampanyası, platform hakkındaki bilgi eksikliğini gidermeyi...