Site icon Campaign Türkiye

Pepsi, Samantha Ruth Prabhu ile cinsiyet rollerini ele alıyor

Ranveer Singh’in yer aldığı filmden sonra Pepsi, marka elçisi olarak Samantha Ruth ile anlaştı. Leo Burnett imzası taşıyan filmde Prabhu, toplumsal cinsiyet kalıplarına dikkat çekmeyi hedefliyor ve kadınları tutkularının peşinden gitmeye teşvik ediyor.

Filmde öne çıkan klişeler arasında belli bir yaşta evli olmamak, aksiyon odaklı bir pozisyonda lider olmak gibi konular yer alıyor. PepsiCo Hindistan Pepsi Cola Kategori Lideri Saumya Rathor: “Pepsi her zaman genç neslin sinerjisini yansıtmaya çalıştı. Son iki kampanyamızda, toplumsal normların üzerine çıkan gençliğin bastırılamaz ruhunu yansıtmayı amaçladık.

Burada odak noktamız, Hindistan’daki kadınlar için güçlendirici bir kampanya sunmak ve onların sarsılmaz özgüvenlerini takdir etmekti. Samantha Ruth Prabhu; bağımsız, cesur ve özgür ruhlu modern Hintli kadınları simgeliyor bu nedenle “Rise Up, Baby!” konumlandırmamızla da mükemmel bir şekilde örtüşüyor. Samantha’ı Pepsi ailesine dahil etmekten mutluyuz ve gelecekte daha birçok ezber bozan kampanyada onunla beraber çalışmak için heyecan duyuyoruz.”

Kampanya TV, dijital, açıkhava ve sosyal medyaya yayında olacak.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign Asia

Exit mobile version