Pepsi “Monkey King”le Ocak ayında zirvedeydi

Pepsi’nin Çin Yeni Yılı’na özel hazırladığı “Monkey King” reklamı, Ocak ayının global video sıralamasında zirveye yerleşti.

AOL Platforms’un markalı uzun format video yaratım, dağıtım ve ölçüm hizmeti sunan parçası Be On, her ay global marka videolarından bir ilk 5 listesi oluşturuyor.

Be On’un sıralama sistemi, kendi içinde geliştirdiği puantaj kartına dayanıyor. Anlık Etki, Dinleyiciyi Bağlama, Hikaye Anlatımı, Paylaşılabilirlik, Yapım ve Tüm kampanya gibi kriterlere dayanan değerlendirme sistemi videoların online başarısını ölçümlüyor. En yüksek 10, en düşük 1 puan verilerek puanlama yapılıyor.

1. PepsiCo, ‘Bring Happiness Home 2016: The Monkey King’

Puan: 9

“Bring Happiness Home” reklamıyla geçmişi bugüne getiren Pepsi, bu reklamla Çin’in yeni yılını kutluyor. Civilization Shanghai’ın yarattığı kampanya, The Zhangs’ın 4 kuşağının ayak izlerini takip eden genç bir çocuğun hikayesini anlatıyor.

Dört kuşak boyunca aile üyelerinden biri efsanevi “Monkey King” olarak sahneye çıkarken bu genç çocuk da bu mücadeleye katılacak bir sonraki kişi olarak belirleniyor.

Pepsi ise bu reklamda markanın kültürel geleneklere yönelik küresel cazibesini ve farkındalığını göstermeyi amaçlıyor. Maymunun oyuncu doğası Pepsi’nin gençlik ve pozitifliğiyle birleşiyor ve izleyicilerw bu 123 yıllık mirası devam ettirmeleri için ilham veriyor.

 

2. Philadelphia Police Department, ‘No Savesies’ PSA

Score: 8.8

“You need to call the Philly Police Department, late night when you see that cone” mesajıyla dikkat çeken Philadelphia Polis Departmanı, Drake’in Hotline Bling şarkısının müziğine yaptığı adaptasyonla, hem müzik videosunun hem de Drake’in ikonik dansının dikkat çekiciliğinden faydalanıyor.

Kampanyanın amacı yer tutma kavgalarını ve insanların huni, katlanır sandalye, çöp kutusu ya da farklı ev eşyaları kullanarak kendi park alanlarını korumaları üzerine tartışmalarını azaltmak üzere hazırlandı.nasıl ulaşılacağını bildiğinin bir göstergesi. Bu aynı zamanda paylaşılabilir orijinal bir içeriğin her zaman bir servete mal olmayacağının da bir kanıtı.

PPD’nin Facebook sayfasında yayınlanan çalışma, departmanın milenyum kuşağına kreatif ve inovatif yollarla nasıl ulaşacağını bildiğinin ve bu tip uygulamalar için bir servet harcanmasının bir zorunluluk da olmadığının bir göstergesi.

 

3. Mercedes-Benz Original, ‘Michel Gaubert and Fashion’s Favorite Puppet’

Score: 8.6

Bu reklamda gördüğünüz bir adam ve onun kuklasından daha fazlası: burada bir arkadaşlık var. Modanın öncü ses yönetmenlerinden olan Parisli ünlü DJ Michel Gaubert, Mercedes-Benz’in 2014 yılında başladığı bir çalışmanın devam filminde karşımıza çıkıyor. Çalışma, markanın otomobil dünyası dışında farklı yaratıcı zihinlerden oluşan online bir seri sunuyor.

Videoda Michel Gaubert’,n kişisel kukla asistanı olan Petit Michel tanıtılıyor ve sahne arkası tarzında ikili takip ediliyor.

 

4. Adidas Originals ‘Your Future Is Not Mine’

Score: 8.2

Terence Neale’in yönettiği Adidas Originals’ın “Your Future Is Not Mine” kampanyası bir insanın kendi yolunu seçme hakkının olmasının güzelliğine odaklanıyor.

Videoya hem şehirli hem de doğal bir hava verebilmek adına çekimlerde ağaçlık alanlarla beraber arka sokaklar ve otoparklar da kullanılıyor. İzleyicilere, motivasyon yüklü bir hikayeyle kendi hayatlarındaki özgün maceraya sarılmaları öğütleniyor.

 

5. Old Spice, ‘Whale #SmelLegendary’

Score: 8

Old Spice, hazırcevap olmayı ve internet dünyasını sarsmayı iyi bilen markalardan biri.

Koku markasının bu yeni reklamında, daha önceki Old Spice reklamlarında da geçen absürt bir meydan okumaya yeni, kendini alçaltıcı bir şekilde ters anlam yükleniyor.

Tanınmış bir Old Spice yüzü olan Terry Crews yerine izleyiciler, “Efsanevi Adam” olarak bilinen yeni bir simayla tanıştırılıyor.

Alaylı bir ahmaklık yüklü reklam ve dış ses, başarılı bir metne sahip  olmanın yanında hedef kitlesi için de oldukça uygun.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.