artwork

Pepsi Max geri dönüştürülmüş şişe kampanyasını başlattı

1 sene önce

0

Pepsi Max, İngiltere’de geri dönüştürülmüş tek kullanımlık plastik şişelerinden vazgeçmesinin ardından “%100 geri dönüştürülmüş şişeden daha lezzetlisi yok” marka kampanyasını başlatıyor.

Nina Simone’un “Feeling Good” şarkısının eşlik ettiği TV reklamı ve kampanya, müşterileri daha sürdürülebilir kararlar almaya yönlendirmeyi amaçlıyor.

Açıkhava mecrada ve mağazalar ile de desteklenen kampanya; TV, dijital medya platformları ve sosyal medyada yayında olacak.

Strateji, PepsiCo’nun reklam ajansı El Ruso de Rocky tarafından oluşturuldu ve medya ajansı OMD oldu.

İnsanların dikkatini hayır amaçlı bağışlara dönüştüren bir reklam teknolojisi platformu olan Good-Loop, reklamı görüntüleyenlerin, Pepsi Max’in yardım ortakları Keep Britain Tidy ve Recycle Now’a bağış yapılmasına olanak tanıyacak.

2022’nin sonuna kadar Pepsi Max’in Avrupa genelinde 11 ülkede tüm içmeye hazır şişeleri için geri dönüştürülmüş plastik kullanması ve PepsiCo markasının dünya çapında 200’den fazla ülkede bulunması hedefleniyor. Değişim yalnızca 500ml ve 600ml şişeler için geçerli olacak, kapak ve şişe etiketlerini hariç tutacak.

Gatorade, Tropicana ve Sodastream markanın diğer ürünleri arasındadır.

PepsiCo West Europe Beverages Kıdemli Pazarlama Direktörü Cathy Graham Kidd: “PepsiCo’da ambalajların asla atık haline gelmediği bir dünyayı arzuluyoruz ancak bunu başarmak için yalnızca geri dönüştürülmüş şişe ambalajı kullandığımızdan emin olmamız gerektiğinin farkındayız, aynı zamanda bunu yapmamıza yardımcı olması için müşterilerimizi plastik şişeleri geri dönüştürmeye teşvik etmemiz gerekiyor.

Reklam kampanyamızın bu tutkuyu barındırmasını ve tüketicileri sadece içindeki kola hakkında değil, şişeyi düşünmeye teşvik edecek bir kampanya olmasını sağlamak istedik.” dedi.

Senin için
Tümünü göster
M&M’s şekil değiştirdi

Maya Rudolph, bildiğimiz M&M’s’leri “çikolata kaplı midye”lere dönüştürdü...

Facebook’un kullanıcı sayısı 2 milyara ulaştı

Facebook’u günlük olarak kullanan insan sayısı 2023’ün Aralık ayında ortalama...

PepsiCo’nun yeni içeceği Starry NBA’in resmi içeceği oldu

PepsiCo’nun yeni içecek markası Starry, Kuzey Amerika’da NBA, WNBA ve...