Pegasus’tan dijital kampanya: Dünyanın en güzel hediyesi

Pegasus, geçen sene gerçekleştirdiği “Dünyanın En Güzel Hediyesi” kampanyasını bu sene de tekrarlıyor.

Geçen sene yaklaşık 100.000 kişinin katılımıyla sonuçlanan internet ve sosyal ağ bağlantılı kampanya, internet ortamında yürüttüğü pazarlama çalışmalarıyla ünlü Pegasus markası ve müşterileri arasında bir paylaşım ortamı yaratmıştı.

Peki kampanyanın işleyiş şekli nasıl? 10 yaşına kadar kız çocuğu sahibi olan ebeveynler çocuklarının fotoğraflarını internet sitesine yükleyip, kampanya formunu doldurabiliyorlar. Böylece Pegasus’un yeni uçak filosuna katılacak olan Boeing 737-800’e kızlarının ismini yazdırma şansına sahip oluyorlar.

Geçen kampanyanın sonuçları

Ebeveyn, çocuklar ve marka arasında keyifli bir platform yaratan kampanya hakkında Pegasus Hava Yolları Pazarlama Direktörü Onur Dedeköylü, “Pegasus olarak dijital dünyaya ve sosyal medyaya büyük önem veriyoruz. 2011 yılının Temmuz-Ağustos aylarında sosyal medyayı da kullanarak, Türkiye’nin en yeni filosuna yeni katılan 2 uçağımıza ‘minik misafirleri’mizin adını vermek için ‘Dünyanın En Güzel Hediyesi’ kampanyasını gerçekleştirdik. Kampanya süresince internet sitesini 460.000 tekil kişi ziyaret ederken, 95.867 kişi başvuruda bulundu, 57.475 kişi de videoya çocuklarının resimlerini yükleyerek, çocuklarına bir hatıra filmi oluşturdu. Bu durumu bir gelenek haline getirerek, Haziran 2013 tarihinde, teslim alacağımız Yeni Nesil Boeing 737-800 uçağımıza yine siz değerli misafirlerimizin kızının ismini vermekten, coşkumuza misafirlerimizi de ortak etmekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Geleneksel kampanya ajans OCW tarafından yürütülürken, dijitalde web sitesinin içerik ve teknolojisini Rafineri hazırladı.

Kampanya 10 Ocak 2013’te sonlanıyor. Daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kampanya Künyesi

Reklamveren: Pegasus

Reklamveren Yetkilisi: Onur Dedeköylü, Sibel Yaman Kavuklu, Elif Yalt Başeski

Reklam Ajansı: Original Communication Works (OCW)

Müşteri İlişkileri: Özlem İnsel, Ceren Duman, Yasemin Kaptanoğlu

Yaratıcı Yönetmen: Can Onat

Reklam Yazarı: Korkut Emre Karaağaç

Sanat Yönetmenleri: Cenk Çalış, Serkan Eren, Semih Ceylan, Erol Orhan,

Yönetmen: Serdar Işık

Prodüksiyon Şirketi: Film Colony

Prodüktör: Tolga Erener

Kullanılan Mecra: TV, Sinema, Dergi, Online

Websitesi Animasyon ve İçerik Uygulaması: Rafineri

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.