artwork

Pegasus yeni reklamıyla “yerinde güzel” diyor

8 yıl önce

0

Pegasus Hava Yolları’nın yeni kampanyası #YerindeGüzel, Pegasus’un sosyal medya mecralarında yerini aldı.

Seyahat severlere ilham vermek, her bölgede keşfedilmemiş ve deneyimlemenin yerinde güzel değerler olduğunu gösteren kampanyanın ilk durağı Kapadokya oldu. Nevşehirli bez bebek üreticisi yerel kadınların başrolde yer aldığı video serileri, seyahat severleri, Kapadokya dendiğinde görmeye alışık olunmayan anların ve bilinmeyenlerin peşinden koşmaya davet ediyor.

Kapadokya’da çekilen videoda Nevşehirli Ayşe Teyze ve arkadaşlarını konuk eden Pegasus’un yeni kampanyasıyla ilgili Pegasus Dijital Pazarlama Müdürü Didem Namver, “Yeni kampanyamızda çok temel bir seyahat iç görüsünden yola çıktık. Tatil, gezi, deneyim dendiğinde sadece uzaktan görmek, başkalarını dinlemek yetmez. İnsan o deneyimin bizzat parçası olmak, yerinde görmek, yerinde yaşamak ister çünkü her lezzet, her deneyim yerinde güzeldir. İşte bizim “#YerindeGüzel” projemiz de bu iç görüden hareketle ortaya çıktı. Kampanyamız için Türkiye’nin farklı bölgelerinden farklı yerler belirledik ve o bölgeye özel, #YerindeGüzel dediğimiz bazı keyifleri bir araya getirmek için yola çıktık. Yeni kampanyamıza ayrıca misafirlerimizin de dâhil olacağı bir sosyal medya yarışması ekledik. Videomuzda, Kapadokya’da tanıştığımız teyzelerin ürettikleri her bebeği mesleklerine göre tasarladıklarını ancak birine uygun bir iş bulamadıklarını görüyoruz. Biz de sosyal medya hesaplarımız üzerinden bu bebeğin yapacağı işi takipçilerimize sorarak keyifli bir diyalog başlattık. Gelen cevaplardan birini seçecek ve kazananı 3 günlük bir seyahat için Kapadokya’ya uçuracağız. Kapadokya seyahatimizde bizlere Instagram fenomeni Sefa Yamak da eşlik etti. Önce Nevşehirli teyzeler Sefa Yamak’a ustası oldukları Bez Bebek yapmayı öğrettiler, sonra da Sefa Yamak teyzelere ustası olduğu Instagram’ı kullanmayı öğretti. Sefa Yamak’ın objektifinden harika Kapadokya manzaralarını da önümüzdeki günlerde sosyal medyadan yayınlayacağız” dedi.

Pegasus’un #YerindeGüzel kampanyasının Mayıs ayındaki durakları ise Karadeniz ve Ege bölgeleri olacak. Pegasus, takipçilerine yeni anılar, yeni maceralar, yeni deneyimler yaşamaları için ilham vermeye devam edecek.

Künye:

Reklamveren Pegasus Hava Yolları
Sosyal Medya Ajansı 4129Grey
Ajans Başkanı Alemşah Öztürk
Yaratıcı Yönetmen Görkem Yeğin Mert
Yaratıcı Grup Başkanı Arda Albayraktar
Metin Yazarı Ezgi Hindistan
Sanat Yönetmeni Burcu Çeliksap
Sosyal Medya Direktörü Onur Cengiz
Sosyal Medya Ekibi Ceren Keskin, Burkay Aydın
Proje Yöneticisi Can Korfalı
Marka Yöneticisi Emir Ulaş
Ajans Prodüktörü Berna Bulat
Prodüksiyon İkinci Parti Prodüksiyon
Yönetmenler Eran Hakim – Evren Topaloğlu
PR Ajansı Ogilvy PR Istanbul

 

Senin için
Tümünü göster
Castrol ilerlemenin olduğu her yerde

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticisi Castrol, yenilenen marka kimliğinin...