Pegasus canlı bilgi yarışması Hadi ile iş birliği yaptı

Pegasus canlı bilgi yarışması Hadi’ye sponsor olarak yeni bir iş birliğine imza attı.

Pegasus, bilgi yarışmaları konseptini mobile taşıyıp Türkiye’de kısa sürede en çok indirilen uygulamalar arasına girmeyi başaran canlı mobil bilgi yarışması “Hadi” ile kısa sürede, oldukça başarılı sonuçlara ulaşılan önemli bir iş birliği gerçekleştirdi. Markanın dijital dönüşüm yolculuğunu anlattığı iletişimi bu sponsorluk çerçevesinde “Hadi” kullanıcılarına yönlendirilmiş bu ortaklık projesi ile taçlandırılmış oldu.

Hadi yarışması, bir uygulama aracılığıyla, her gün, öğlen 12.30 ve akşam 20:30 da başlamak kaydı ile, günde iki kez yapılıyor. Yarışmada kolaydan zora doğru 12 soru soruluyor; yarışmacılar her bir soru için 10 saniye içinde bir şık seçmek zorunda. Ödül ise, joker hakkı dahil, 12 soruya da doğru cevap verenler arasında dağıtılıyor.

Pegasus ve Hadi’nin ortaklığı sayesinde ise yarışmacılar 11 Ekim günü her zamankinden çok daha yüksek tutarlı ödüller kazanabilme şansına sahip oldular. Ayrıca gün içindeki iki yarışmada da kullanıcılar Pegasus’un sosyal medya ve video kanallarından ve Hadi’nin sosyal medya kanallarından yayınlanan videosundan aldıkları ipucuyla cevaplayabilecekleri bir soruyla karşılaştılar. Üstelik yarışmanın akşam oyununda sahip olunabilen jokeri de Pegasus’un mobil uygulamasından elde edildi. Pegasus’un sponsorluğuyla farklılaşan bu tür uygulamalar ile yarışmacılara sağlanan ayrıcalıklar Hadi üzerinden kullanıcılara bir gün öncesinden başlayarak sponsorluk boyunca duyurulmuş oldu.

Proje süresince yapılan push notification gönderimleri ve Instagram post’ları ile story’leri sayesinde Pegasus videosu için yaklaşık 3 milyon gösterim elde edildi.  Yarışmacılara sağlanan yaklaşık 20.000 adet joker hakkının tamamı sadece 18 dakikada tüketildi. 12:30 yarışmasında 308.000, 20:30 yarışmasında ise 509.000 tekil katılımcıya ulaşıldı ve kullanıcıların tamamına yine Pegasus’un videosu izletilerek Pegasus’a özel sorunun çözülmesine imkan verilmiş oldu. Gün boyunca yapılan duyurular sayesinde Pegasus mobil uygulaması tam 25.400 adet yeni kullanıcı kazandı ve uygulama AppStore genel sıralamada 162. sıradan 4. sıraya yükseldi. Buna ek olarak mobil search’te günün trending kelimelerinde “Pegasus” kelimesi 1 numara oldu.

Künye:

Reklamveren Pegasus
Pegasus Pazarlama Ekibi Nazlı Elif Tan, Gizem Tatar
Medya Ajansı Vizeum
Kreatif Ajans Rafineri

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.