Peak Games dünyanın 5. büyük oyun şirketi

Gelişen pazarların en hızlı büyüyen sosyal oyun şirketi Peak Games, gerçekleştirdiği yeni satın almalar, iş ortaklıkları, sosyal oyunlar ve aldığı yatırımlarla Türkiye ve MENA bölgesi (Ortadoğu, Kuzey Afrika) gibi gelişen pazarlarda büyümeyi sürdürüyor. Şirket son olarak Umaykut ve Erlikhan isimli iki strateji oyunu stüdyosunu satın alarak, aralarında RockYou’nun da bulunduğu şirketlerle yeni iş ortaklıkları gerçekleştirdi. Umaykut, Happy Farm ve 101plus isimlerinde üç yeni oyuna daha imza atan şirket Bizim Çiftlik ve Okey gibi popüler oyunlarının da içeriğini güncelleyip geliştirdi.

Peak Games’in göz alıcı büyümesi aldığı yeni yatırımlarla daha da hızlandı. Şirket Earlybird Venture Capital, Hummingbird Ventures gibi yatırım şirketlerinden aldığı 11,5 milyon dolarlık yatırımlarla birlikte toplamda 19 milyon dolar fon elde etmiş oldu. Peak Games, elde ettiği bu son yatırımları pazarda genişleme, oyun stüdyosu alımları, işe alım ve kullanıcı bağlılığı amaçları için kullanacak. Şirketin ulaştığı aylık kullanıcı miktarı ise 16 milyona ulaşmış durumda. (Kaynak: AppData)

Peak Games’in az hizmet alan pazarlara yerelleştirilmiş ve kültüre özel öğelerle donatılmış oyunlarla hitap etmeyi stratejisinin merkezine konumlamış durumda. Şirket, bu oyunları güçlü bir kullanıcı bağlılığı ile daha da  zenginleştiriyor. Peak Games, elde ettiği bu hızlı büyüme ile halihazırda dünyanın en büyük 5 sosyal oyun şirketi arasına girmeyi başardı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.