artwork

“Patronluk taslamıyorum, patronum!”

10 yıl önce

0

Beyonce, Jennifer Garner, Condoleezza Rice, Jane Lynch ve birçok yüksek profile sahip kadın bir araya geldi ve LeanIn.org’un “Ban Bossy” kampanyasına katıldı.

Kampanya için hazırlanan videoda Beyonce “Patronluk taslamıyorum, patronum” diyor.

Yazdığı kitap Lean In (Sınırlarını Zorla) ile ilgi toplayan Facebook’un operasyonlardan sorumlu genel müdürü Sheryl Sandberg bir tartışma başlattı: Kızlar için “patronluk taslıyor” denilmeyecek.

Sandberg kitabında şöyle diyor: “Bir kız yönetmeye, liderlik etmeye çabaladığında onun için hep ‘patronluk taslıyor’ derler. Erkekler için bunu söylemezler çünkü bir erkeğin patron rolünü üstlenmesi ne sürprizdir ne de rahatsız edicidir.”

Lean In kitabı basılalı bir yıl oldu ve Sanberg kızların liderlik özellikleri ile takdir edilmeleri gerektiğini savunuyor.

Kampanya kapsamında bir de BBDO tarafından bir spot hazırlandı. Bu videoda kızlar orta okulda “patronluk taslamamak” adına liderlik etme motivasyonlarını nasıl kaybettiklerini anlatıyor.

Girl Scouts’un sponsorluk desteği verdiği dijital kampanya kadınları ve erkekleri sosyal medyada #BanBossy mesajları paylaşmaya çağırıyor.

Kaynak: Adweek

 

 

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...