artwork

Participation Agency: “Festival sponsorluğu yerine grup için ev döşeyin”

6 yıl önce

0

Participation Agency, influencer marketing için müzik gruplarından ve festivallerden yararlanmak isteyen markalara yeni bir iş modeli sunuyor. Bu modele göre markalar, müzik festivallerine sponsor olmak yerine turneye çıkan grupların ücretsiz konaklaması için lüks evlere ürünlerini yerleştirecekler.

Ödüllü aktivasyonlara imza atan Participation Agency, turneye çıkan sanatçıların ve grupların ücretsiz konaklamaları için lüks evler tasarlıyor. “For Those Who Tour” projesi kapsamında yeni lokasyonları bu hafta açıklanan evlerdeki tüm eşyalar marka iş birlikleriyle yerleştiriliyor. Şu anda evlere malzeme sağlayan markalar arasında Jenga, Soylent, West Elm ve daha fazlası bulunuyor. Bu markalar, evleri ürünlerle doldurup arkalarına yaslanıyor ve sosyal medya görüntülemelerini saymaya başlıyorlar.

Festival sponsorluğu modeli çöktü

Participation Agency ortağı ve CEO’su Ruthie Schulder, “Geleneksel festival sponsorluğu ve influencer marketing modeli çöktü. Markalar paralarını saçıp duruyorlar ancak bu, ne sanatçılar ne de onları takip edenler için bir anlam ifade ediyor. Outpost ve Basecamp ile bu modeli yıktık ve sanatçılara değerli bir ürün, markalara da gerçek tüketici etkileşimi sunduk. Böylece her iki taraf kazanıyor” yorumunda bulunuyor.

Grup etkinliklerine de açık

Sanatçılara farklı lokasyonlarda konaklama sağlayan model sayesinde 2017’den beri 15 milyon organik sosyal medya görüntülemesi elde edilmiş. Şimdiye kadar sanatçılara sunulan evlerde Nothing But Thieves, Normani ve Jessie Reyez gibi grup ve sanatçılar konaklamış. Evlerde kayıt stüdyoları ve hayranlara yönelik özel etkinliklerin düzenlenebileceği alanlar da bulunuyor.

Bu ay Los Angeles’ta açılan evde 7 müzisyenin kalabileceği kadar alan bulunuyor. Ayrıca burada konaklayan gruplar 75 kişiye özel konser verebilecekleri bir alana da sahipler.

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...