artwork

Paris saldırıları reklam sektörünü de vurdu

8 yıl önce

0

Geçtiğimiz Cuma günü Paris’in çeşitli bölgelerinde gerçekleşen ve 129 insanın hayatını kaybetmesine mal olan terör saldırıları tüm dünyayı yasa boğduğu gibi reklamcılık dünyasını da yasa boğdu.

Publicis Conseil’in Paris ofisinin kreatif departmanında görev alan 2 reklamcı da saldırıda hayatını kaybedenler arasındaydı. Saldırıdan bir gün sonra Publicis’in Paris ofisinin CEO’su Valérie Henaff Twitter’dan bir açıklama yaptı. Henaff yaptığı açıklamada: “Publicis ailesi olarak yas içerisindeyiz. Büyük bir insanı kaybettik. Onu seven herkese sabır diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Publicis Conseil imzalı kampanyada metin yazarı olarak çalışan isimlerden birinin saldırıda hayatını kaybeden Fabrice Dubois olduğu ortaya çıktı. Ayrıca metin yazarının Epica Ödülleri’nin animasyon kategorisinde de ödül sahibi olduğu ortaya çıktı. Değerlendirmeyi yapan jüri değerlendirme aşamasında saldırıda hayatını kaybeden bir reklamcının da yer aldığını bilmediklerini açıkladı.

Saldırıda hayatını kaybeden bir diğer reklamcı da ajansta metin yazarı olarak çalışan François-Xavier Prévost . Ajansın dijital deparmanında çalışan Prévost 29 yaşındaydı ve daha önce Havas gibi şirketlerde de görev almıştı.

 

 

 

 

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...