Paris Hilton, Carl’s Jr. reklamında

Carl’s Jr. en son burgerinin tanıtımında en sevdiği tariflerden birini kullanmaya karar verdi: Seks.

72andsunny ajansıyla yapılan reklamda, zincirin Texas BBQ Thickburger’inin tanıtımı yapılıyor. Reklam filmi, Sports Illustrated modellerinden Hannah Ferguson’un burgeri yerken çamurlu bir kamyoneti yıkamasıyla başlıyor.

Isırığının ortasında, burgerdan bir parça arabaya düşüyor, onu bu vahim durumdan kurtarmaya da Paris Hilton geliyor ve “Bir yeri atlamışsın” diyor.

“I Love Texas” adlı reklam, 2005 yılında Paris Hilton’un oynadığı, Parents Television Council’ın öfkesini çeken ve Carl’s Jr. zincirinin pornografiyle burger satmakla itham edildiği reklamın devamı niteliğini taşıyor.

Buna cevap olarak Carl’s Jr. CEO’su Andy Puzder, gruba “bir hayat edinmeleri” önerisinde bulundu ve reklamlar o şablonla yayınlanmaya devam etti. Şu ana kadar Paris Hilton’un reklamı benzeri, Heidi Klum, Kim Kardashian, Jenny McCarthy, Audina Partridge, Nina Agdal, Emily Ratajkowski ve Kate Upton gibi birçok ismin bulunduğu reklamlar yayınlandı ve şikayetler de gelmeye devam etti.

2012’de Kate Upton’lı reklamın yasaklanması için Change.org’da yüzlerce imza toplandı ve geçen sene, feminist website Jezebel, Carl’s Jr.’ın “tiksindirici reklamlarının tarihi”ni anlatan bir makale yayımladı.

Künye

Müşteri: CKE—Carl Karcher Enterprises

Ajans: 72andSunny

Reklam Yazarı: Teddy Miller

Yönetmen: Chris Applebaum

Music: Squeak E. Clean Productions

Vocals: Daisy Hamel-Buffa

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.