artwork

Paribu “yarının sanatını” desteklemeye devam ediyor

2 sene önce

0

Kripto para işlem platformu Paribu, “yarını inşa etme” misyonuyla kültür sanat alanında da sorumluluk almaya devam ediyor.

Kültür sanat alanında verdiği desteklerle adından söz ettiren Paribu, “Yarını beklemiyor, onu inşa ediyoruz” mottosuyla kültür sanat alanında çalışmalarını sürdürüyor. 

Kullanıcılarına hızlı, kolay ve güvenli kripto para işlem hizmeti sunan Paribu, finansal dönüşümün öncüsü olmasının yanı sıra sosyal sorumluluk ve sanat çalışmalarıyla da fayda sağlıyor. Paribu, sanata erişimi kolaylaştıracak faaliyetlerde bulunuyor.  

Sanatçı zekâsı ve yapay zekâ bir arada

Sanatçı zekâsıyla yapay zekâyı bir araya getiren, bugüne dek 50 ülkede 10 milyon insanın deneyimlediği Ouchhh Studio’nun “Parallel Universe” sergisinin ana sponsoru olan Paribu, sanatseverlerin yarının sanatıyla buluşmasını sağladı. 

Dijital sanatın hayatımıza girmesiyle değişen sergi anlayışının öncü örneklerinden biri olan Parallel Universe sergisi, açılışının ardından yoğun ilgi görmeye devam ediyor. “Yapay Zekâ Van Gogh Veri Boyama Deneyimi”, “Şiirsel Yapay Zekâ”, “Göbeklitepe Mimari Veri” ve “Osman Hamdi Bey Eserleri”nden oluşan sergi yaz boyunca DasDas’ta olacak.

“Dünya Festivallerinden” bölümünün tema sponsoru Paribu

Pandemi nedeniyle sanata erişimin zorlaştığı bir süreçte sinema alanında da desteklerde bulunan Paribu izleyicilerin hem dijital ortamda hem de salonlarda filmlerle buluşmasına katkıda bulunuyor.

Geçtiğimiz yıl İKSV İstanbul Film Festivali’nde “Film Ekimi Galaları”nın tema sponsoru olan Paribu dünya sinemasının önemli örneklerinin Türkiye’de ilk gösterimlerini yapmasına destek olmuştu. 

Sinemayı desteklemeyi sürdüren Paribu bu yıl da İKSV İstanbul Film Festivali’nin tema sponsoru oldu. Paribu “Dünya Festivallerinden” bölümünün sponsorluğunu üstlenirken bu bölümde dünya festivallerinde başarı kazanmış filmler gösterildi.

Yarının şarkıları şimdiden müzikseverlerle buluşuyor

Paribu, bu alanların yanı sıra “yarının şarkılarının” seyirciyle buluşmasına da katkıda bulundu. Akustikhane’nin “Yeni Yerli” serisine destek olan Paribu ile müzikseverler yarının şarkılarını şimdiden dinleme imkânı buluyor.

11 genç sanatçının şarkılarının yayımlandığı seri ile Paribu, genç sanatçıların şarkılarını müzikseverlerle buluşturmasına destek sundu.

Dünyayı oyun alanı olarak görecek çocuklar için İKSV Alt Kat’a destek

Paribu, çocukların ve gençlerin kültür-sanata erişimini sağlamak için İKSV Alt Kat’ın etkinliklerine sponsor oldu. Pandemi dönemindeki dijital etkinlikleri de destekleyen Paribu, bu yolla dünyayı kendi oyun alanı olarak görecek çocukların yetişmesine katkıda bulundu. 

“Paribu olarak teknoloji ve kültür sanat alanlarında sorumluluk alan bir platformuz”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Paribu CEO’su Yasin Oral: “Teknoloji diğer tüm alanlar gibi sanatı da doğrudan etkiliyor. Artık sanat teknolojinin de yardımıyla çok farklı bir deneyim inşa ediyor. Bu konularda somut ve sürdürülebilir adımlar atıyoruz. Bunlar platformun DNA’sında olan bileşenler. Yarının sanatının sanatseverlerle buluşmasına vesile olduğumuz için mutluyuz.” dedi.

 

Türkiye’nin lider kripto para işlem platformu Paribu, kültür sanat alanındaki projelere desteğinin süreceği açıkladı.