artwork

Paramount Plus ve Showtime birleşiyor

1 ay önce

0

ABD’de, kızışan rekabet sebebiyle dijital yayın platformu Paramount Plus ve kablolu televizyon kanalı Showtime birleşme kararı aldı

Paramount CEO’su Bob Bakish, “Bu birleşmeyle, tüketicilerle daha derin bağlar kurmayı ve en önemlisi portföyümüzde operasyonel verimliliklerin ve finansal faydaların kilidini açmayı hedefliyoruz” dedi.

Paramount Plus platformunda, 30 binin üzerinde film, dizi, belgesel yer alıyor. Showtime, ise CBS Corporation’ın bir bölümü olan Showtime Networks, Inc. firmasına ait kablolu yayın kanalı. Şirket, Paramount Plus’ın artık “Paramount + with Showtime” olarak yeniden adlandırılacağını bildirdi.

Paramount’un Paramount+, Pluto TV, Showtime, Noggin ve BET+ genelinde yaklaşık 67 milyon küresel abonesi var. Paramount Plus, Showtime ile birleşerek, 95 milyon küresel aboneye sahip olan Warner Bros. Discovery ile doğrudan rekabet halinde olacak.

Birleşim sonrası Showtime içeriği olmayan reklam destekli temel plan aylık 5,99 ABD dolarına, Showtime donanımlı premium plan ise aylık 11,99 ABD dolarına kullanıma sunulacak.

Şirketten yapılan açıklama, değişikliklerin bu yıl içinde abonelerin kullanıma sunulacağı yönünde oldu.

Paramount CEO’su Bob Bakish, haberi duyururken çalışanlara yazdığı bir notta, “Bu birleşme, tüketicilerle daha derin bağlar kurmak ve dağıtım ortaklarımız için daha fazla değer sağlamak üzere tüm içerik koleksiyonumuzdan nasıl yararlanabileceğimizi gösteriyor. Ve en önemlisi, bu entegrasyon, daha geniş portföyümüzde operasyonel verimliliklerin ve finansal faydaların kilidini açacaktır” dedi.

Senin için
Tümünü göster
Kraft Heinz cezbedici tatları yelpazesine katıyor

Kraft Heinz, Gigi Hadid’den ilham alan makarna votka sosu için...

Digitas, kız öğrencileri teknoloji alanına çekmek istiyor

Digitas UK kadınların teknoloji sektöründeki yerini, etkinliğini artırmayı hedefliyor...

DOOH, sosyal medyayı güçlendiriyor

Nörobilim çalışması, DOOH’un sosyal medyada ‘önemli değerleri ortaya çıkardığını’ gösteriyor...