Pantone 2021 yılının rengini açıkladı

Her yılın sonunda, bir sonraki yılın rengini açıklayan Pantone 2021’in rengini açıkladı.

Bu yıl yaşadığımız karmaşık dönemleri de dikkate alan Pantone; bir değil, iki renk açıkladı: PANTONE Ultimate Grey ve PANTONE Illuminating… “İyimser bir günün vaadiyle gün ışığı ve daha derin düşünceleri, duyguları birleştiren ilham verici bir renk eşleşmesi” anlayışıyla iki bağımsız renk bir araya geliyor.

Gri, sessiz bir güveni ve esnekliği sembolize ederken, canlı aydınlatıcı sarı daha iyi bir yarın için güneş ışığını ve iyimserliği temsil eder.

PANTONE, bu iki renk ile 2021’de dayanışmanın önemini göstermek istiyor.

PANTONE Başkan Yardımcısı Laurie Pressman ise açıkladıkları bu iki renk ile şu ifadelere yer veriyor: “İki son derece bağımsız renk; güç ve umut, farklı unsurların nasıl bir araya geldiğini vurguluyor. Yenilerken, yeniden tasarlarken ve yeniden keşfederken ihtiyaç duyduğumuz direnç, iyimserlik, umut ve pozitifliğe hitap eden bir kombinasyon.”

PANTONE’nin yılın rengi normalde moda, güzellik, tasarım ve ev dekorundaki renk trendlerini yansıtır. Ancak 2020’nin koronavirüs salgınıyla geçtiği göz önünde bulundurularak seçilen renklerin insanların ruh hallerini yatıştırması, sakinleştirmesi ve iyileştirmesi amaçlanıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.