Pandemiden normale doğru

‘Pandemi’ gerçeğinin hayatımıza girmesi üzerinden tam bir yıl geçti. Geçtiğimiz yıl neredeyse tüm sayılarımızda olup bitenleri anlamaya çalıştık. Şirketlerin bu dönemde ne gibi önlemler almaya çalıştığını gözlemledik; iş yapış şekillerindeki arayışlar, yeni örnekleri ve projeleri mercek altına aldık. Yüzlerce uzman yetkili ile irtibatta olduk; mümkün olduğu kadar sektörü bilgilendirmeye ve endüstriye yön vermeye gayret ettik. Yaptığımız bu çalışmalarda elde ettiğimiz bilgiler sonuçlara dayalı değildi; öngörülerden, stratejilerden, içerisinde bulunduğumuz karmaşık dönemde alınan kısa vadeli aksiyonlardan ibaretti. Belirsizlik ve kaos vardı.

Bugün geldiğimiz noktada ise alınan kararların kısmen de olsa sonuçları elde edilmiş, sis bulutları az da olsa dağılmış ve nihayet sonuca dayalı, daha uzun vadeli kararların alınabildiğini görebiliyoruz. Tam olarak bu nedenle yine çok önemli bir kapak dosyası ile karşınızdayız. Sayfalarımızda yine sekt.rün en önemli oyuncularını, yöneticilerini, teknoloji şirketlerini, tedarikçileri, çözüm ortaklarını, akademisyenleri, psikolog ve sosyologları, yakın dönem araştırmalarını, uluslararası makaleleri ve daha birçok bilgiyi bulabileceksiniz. Lütfen, sayfalarımıza geçmeden önce geçtiğimiz sene yayınladığımız sayılarımıza da tekrar göz atın; özellikle Mayıs sayımızı (No:98) okumanızı tavsiye ediyorum. Zira bugüne dair birçok öngörünün gerçekleşmiş ya da fayda sağladığı gerçeğini göreceksiniz. Bizim için oldukça sevindirici, keza belirsizlik döneminde sektöre yön verme konusundaki gayretlerimizin karşılığını aldığımıza dair izler elde ettiğimizi görmek mümkün.

Bu ay kapak tasarımlarımızı bir Omnicom şirketi olan ‘çözüm’ ajans hazırladı. Birbirinden güzel çalışmalar yapan ekibe özellikle teşekkür etmek istiyoruz, hazırladıkları tasarımlardan seçim yapmakta o kadar zorlandık ki en sonunda tüm örnekleri dergi içerisinde kullanarak sizlerin de görmesini istedik.

Umarım bundan sonraki sayılarımızda ‘pandemi’ gündemimizden yavaş yavaş da olsa çıkmaya başlar ve eski hareketli günlerimize dönebiliriz.

İyi okumalar dilerim.

Ömer Erdem
Lift Content Factory Kurucusu

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 109. sayısında yayımlandı. 
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.