Palyaçodan kaçanlar Burger King’e sığındı

It Chapter 2‘ isimli korkunç palyaço filminin yayınlanması üzerine Burger King Almanya, bir numaralı rakibinin kullandığı palyaço maskotunu göz önünde bulundurarak bu fırsatı değerlendirdi.

McDonald’s müşterilerini hedefine alan Burger King, #EscapeTheClown ile fast food severleri McDonald’s’tan en yakın Burger King restoranına çekmek. Restoranlarını bir sığınak olarak sunan Burger King, bu ilginç çalışmada ‘coğrafi hedefleme’ kullanıyor; Facebook veya Twitter’dan mesaj alan  McDonald’s müşterileri, rakibinin sinema dergisine göz atmaya davet ediliyor. Makaleyi bulan müşteriler, Burger King uygulaması ile sayfayı taratabiliyor.

Uygulamada ‘Escape The Clown’ düğmesine bastıktan sonra kırmızı bir balon, Whopper’ı bir sente alabilecekleri kupon ile birlikte yukarı doğru süzülüyor.

Ayırca uygulama, en yakın Burger King’e ‘kaçma’ rotası çiziyor ve geri sayımı başlatıyor. Böylece Burger King, korku hissini daha iyi verebiliyorken potansiyel müşterinin, McDonald’s restoranından çıktığına da emin oluyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.