Site icon Campaign Türkiye

Oyuncular yayınlarında annelerinin avatarlarıyla karşılaştı

Brezilya’daki ‘Ready Player Mom’ kampanyası için Sanofi‘nin probiyotik markası Enterogermina ve MRM birlikte çalıştı.

İnsanlar sık sık modern Amerikan beslenme biçiminin tehlikelerini duyarlar ancak oyuncuların beslenmesi çoğu zaman ilgi odağı olmaz.

Sanofi’nin probiyotik markası Enterogermina’nın kısa süre önce yayınlanan kampanyası, günlerini video oyunları oynayarak ve canlı yayın yaparak geçiren insanların abur cubur ve kafein ağırlıklı beslenme tarzını bozmayı amaçlıyor.

Ready Player Mom kampanyası, tanınmış gamer’ların annelerinin sağlıklı beslenme tavsiyeleri vermek için çocuklarının canlı yayınlarını bozuyor ve onların sağlıkları için daha iyi yiyecek seçimleri yapmaya teşvik ediyor.

Kampanya videosunda “Fast food ve alkolsüz içecekler, ortalama bir oyuncunun beslenme tarzının temelini oluşturur ve bu, ebeveynlerini endişelendiren bir şey.” ifadesi yer alıyor. Kampanya, ebeveynler için çocuklarının oyun oturumlarına dalmalarına olanak tanıyan avatarlar oluşturdu. Videoda bir gamer haykırıyor: “Fortnite hesabımda ne yapıyorsun?”. “Bu NPC (oyuncu olmayan karakter) tıpkı anneme benziyor!” diyor bir başkası. Bir anne ise: “Dikkatini çekmek için Pokemon’una girmem gerekti.” diyor.

Enterogermina, Druide Gaming ile iş birliği içinde Norbu, Flakes Power, Scorpion ve Lipao gibi oyun dünyasının önde gelen isimlerinin anneleriyle anlaştı. Anneler Twitch, TikTok ve YouTube gibi platformlardaki canlı yayın oturumlarında karşılarına çıktı. Kampanya, Sanofi Probiyotik Küresel Alt Kategori Lideri Lipi Banerjee’nin marka için önemli bir pazar olduğunu belirttiği Brezilya’da yayınlandı.

Banarjee: “Tüketicilerimizle tüm temas noktalarında sağlıklı alışkanlıkları teşvik etmenin yenilikçi ve eğlenceli bir yolu olarak bu kampanyayı burada başlatmaktan heyecan duyuyoruz” diye ekledi. Sanofi Brezilya Tüketici Sağlığı Pazarlama Direktörü Marilia Zanoli yaptığı açıklamada, kampanyanın amacının “bugünkü insanlar ve gelecek nesiller için sağlığı iyileştirmek ve öz bakımı güçlendirmek için sanal dünyalardan yararlanmak” olduğunu ekledi.

Enterogermina, markanın “Annelerin güvenilir iş birlikçisi” pazarlama görüşüne uzun süredir eğiliyor. Web sitesinde annelerin çocukları için probiyotik ürünü nasıl kullandıklarını ayrıntılarıyla anlatan Mother’s Speak gönderileri yer alıyor. Oyun ve sağlık pazarlamasının kesişimi, bu alandaki fırsatlarla pazarlamacıların daha fazla ilgilenmeye başlamasıyla son bir veya iki yılda daha fazla ilgi gördü.

Bu ayın başlarında Real Chemistry – 21Grams, oyunların reklam panoları içermesinden belirli tıbbi durumları olan veya terapi gerektiren karakterler tasarlamaya kadar oyunlardaki pazarlama fırsatlarını keşfetmeyi amaçlayan bir Gamechangers of Health podcast’i başlattı. Ready Player Mom da bu kanalı sürükleyici ve etkileşimli bir şekilde kullanan sağlık odaklı pazarlama çabasının başka bir örneğidir. MRM İspanya Yaratıcı Yönetmeni Felix del Valle yaptığı açıklamada: “Bu oyun ve sosyal aktivasyon, sağlık hizmetleri pazarlamasının heyecan verici fırsatlarla dolu bir dünya olduğunun kanıtıdır. Ready Player Mom ile anneler, çocuklarını sanal oyun dünyasında yakalayabildi ve Enterogermina markasının yepyeni bir nesille anlamlı ilişkiler kurabileceği bir alan yarattılar.” dedi.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign Asia

Exit mobile version