artwork

“Oval Ofis” tasarımı son 6 ABD Başkanlığı sırasında nasıl değişti

3 yıl önce

22

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı seçilmenin kendine özgü sorumlulukları var. Bununla birlikte, yeni seçilen başkanlar, başkanlık ile gelen ağırlığı fazlasıyla karşılayan Oval Ofis’i yeniden dekore edebiliyorlar.

Yakın zamanda Aspire Doors, geçmiş 6 ABD Başkanının Oval Ofis’te nasıl yeniden dekore edildiğini detaylandıran altı ilginç illüstrasyon yarattı ve her birinin yaptığı küçük değişikliklerin tümü oldukça ilginç.

Aşağıdaki dönem dönem Ovas Ofis’i görebilirsiniz.

1 – Barack Obama: 2009–2017

Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk siyah başkanı Barack Obama, Başkanlığını iki dönem gerçekleştirdi ve onu 8 yıl boyunca Amerika Birleşik Devletleri Başkanlığı görevinde kaldı.

Obama, Oval Ofis’in dekoru için gösterişli renkler seçmedi. Obama’nın başkanlığı sırasında, Amerikan bayrağından çok da uzak olmayan, sıcak kırmızı, gök mavisi, krem ve beyazla bir ana renk şeması seçti.

Heykelden çok resimlere meraklı olan Oval Ofis’in temel öğeleri iki tablodur: 1917’de boyanmış Yağmurlu Cadde ve 1946’da boyanmış Özgürlük Heykeli üzerinde çalışma.

2 – George H.W. Bush (Baba Bush): 1989–1993

George Bush (Baba Bush), Beyaz Saray’da 4 yıl süren tek dönemlik başkanlık yaptı. Oğlu gibi, George Bush da Beyaz Saray’da benzer bir seyreltilmiş renk şeması kullandı.

Oval Ofis’te bulunan ana renkler çelik mavi, krem ​​ve platindi.

George H.W. Bush, bugüne kadar Oval Ofis’te ölçekli bir model sergileyen tek Başkan. Bush’un “Rutland Falls” isimli tablosu 1848’de yapılan bir doğa resmiydi, bu resim odada sakinlik ve sükunet duygusunu yansıtıyordu.

Bush, ölçekli modeli için güçlendirici HMS Resolute gemisini tercih etti. Resim ve ölçekli model arasındaki zıtlık oldukça belirgindir. “

3 – Ronald Reagan: 1981–1989

“Bu başkanlık Oval Ofis tasarımı, Ronald Reagan’ın 8 yıllık başkanlığından geliyor. Oval Ofisini sıcak, kırmızı, altın ve krem, baştan sona minimum ayrıntıyla görkemli renkler kullanarak tasarladı. 

Reagan, başkanlığı boyunca her iki yanında bir resim ve heykel sergiledi.

Sergilediği heykelinin adı “Çıngıraklı Yılan” (Remington) idi ve ata binen bir kovboy tasvir edildi.

George H.W. Bush ayrıca Oval Ofis’te geçirdiği süre boyunca Çıngıraklı Yılan heykelini sergilemeye devam etti. 

4 –  George W Bush: 2001–2009

“Obama gibi, George W. Bush da başkanlığını iki seçim için korudu ve 8 yıllık başkanlık hizmeti verdi.

Bush, Amerika Birleşik Devletleri’nin 43. başkanıydı; ondan önce 5 yıl Teksas Valisi olarak görev yaptı.

Gerçek centilmenlik tarzında Bush’un dekoru minimalist ve yumuşaktı.

Başkanlığı sırasında Oval Ofis için seçtiği yumuşak renk paleti platin, krem ​​ve gri-mavi içeriyordu.

Bu Başkan hakkında gösterişli ve abartılı bir şey yok ve ilginçtir, babası George Bush tarafından seçilene benzer bir renk paleti vardı.

Bush’un kötü şöhretli Oval Ofis masasının her iki yanında gururla sergilediği iki öğe resimlerdi. İlki, “A Charge to Keep,” 1916’da boyandı. İkincisi, “Near San Antonio” 1918’de boyandı. ”

5 –  Bill Clinton: 1993–2001

“Bir başka 8 yıllık başkan olan Bill Clinton, 1993’te Oval Ofis’teki koltuğuna oturdu.

Başkanlığından önce Clinton, Arkansas Valisi ve Başsavcıydı.

First Lady’si Hillary Clinton, daha sonra Amerika Birleşik Devletleri Başkanlığı için aday olan ilk kadın oldu.

Ne yazık ki, Donald Trump’a seçimi kaybetti. Bill Clinton’ın Beyaz Saray’daki görevi ona evi ve Oval Ofis’i uygun gördüğü şekilde dekore etmesi için yeterli zaman verdi.

Selefinin (ve halefinin) tam tersine, Clinton, Başkanlık döneminde temsil etmek istediği gücü ve acımasızlığı ifade etmek için hiç şüphesiz kırmızı, sarı ve mavinin parlak, ana renklerini seçti.

Bill Clinton, Oval Ofis’i güçlü, otoriter heykeller kullanarak dekore etti. Bir yanda Rodin’in 1901’de yontulmuş “The Thinker”  heykeli, diğer yanda 1908’den kalma “Appeal to the Great Spirit” vardı. “

6 – Donald Trump: 2017–2021

Trump Başkanlığı sırasında, 17 gün süren ve 1,75 milyon dolara mal olduğu bildirilen tam bir Beyaz Saray tadilatı oldu; Obama’nın Başkanlığı sırasında tadilat için harcadığından biraz daha fazla, ama bu durum pek de şaşırtıcı olmasa gerek.

Donald Trump’ın dekor seçimleri George W. Bush ve Bill Clinton arasında bir birleşme gibi görünüyor. Altın, lacivert ve platinden oluşan zengin bir renk paleti seçti.

Oval Ofis’in Trump’ın Başkanlığı sırasındaki resmi 1947 tarihli Winston Churchill büstü ve 1895’te “Bronco Buster” heykeliydi.