Oscar’ın Twitter’da kazananları: Ellen ve Gravity

Beyaz perdenin en çok konuşulan ödül töreni dün gece gerçekleşti. Türkiye’de birçok sinemasever 86’ncı Akademi Ödülleri‘ni yayıncı kuruluş sebebiyle canlı takip edemese de milyonlar Twitter üzerinden ünlüler geçidini takip etme fırsatı buldu. Dört buçuk saat süren etkinlikte dünya genelinde Oscar’la ilgili 14.7 milyon tweet atıldı.

Etkinliğin sunucusu Ellen DeGeneres’in Brangelina, Bradley Cooper, Jennifer Lawrence gibi isimlerle çektiği selfie geceye damgasını vurdu.

Ellen, Samsung’la anlaşmasından dolayı çektiği fotoğraf yaklaşık yarım saatte 2.3 milyon kişi tarafından retweet’lenerek kırılması güç bir rekora imza atarak, Obama’nın ikinci defa sandıktan zaferle çıktığı 7 Kasım seçimlerinde attığı ve 700 bini aşkın kullanıcı tarafından “Dört yıl daha” tweetini tarihe gömdü.

 

Oscar’ın kesinlikle kazanan ismi sunucusu Ellen DeGeneres oldu. Zira kendisinin takipçileri kısa sürede yaklaşık 1 milyon arttı. En çok konuşulan ikinci an ise Ellen’in Big Mama’s and Papa’s Pizzeria’dan gelen pizzaları dağıtması oldu.

İşte dakika bazında Oscar’ların en çok konuşulan konu ve anları:

1- Ellen DeGeneres’in ünlü oyuncularla çektirdiği fotoğraf.

2- Ellen DeGeneres’in izleyicilere pizza dağıttığı anlar.

3- Gravity’nin altıncı Oscar heykelciğini aldığı an.

 

En çok tweetlenen adaylar

1- Jennifer Lawrence

2- Brad Pitt

3- Alfonso Cuaron

4- Cate Blanchett

5- Sandra Bullock

 

En çok konuşulan filmlerse şöyle listelendi:

1- Gravity

2- Frozen

3- 12 Years a Slave

4- Dallas Buyers Club

5- The Wolf of Wall Street

Türkiye’de Alafortanfoni saat farkından dolayı etkinliği izleyemeyenler için Twitter’e özel bir uygulama geliştirdi. Digiturk üzerinden, Oscarlık Tweetler ismiyle geliştirilen projede Twitter hesaplarını uygulamayla senkronize eden kullanıcılar, ödül törenindeki, kendi ilgi alanındaki son gelişmeleri, Twitter profillerinde otomatik olarak paylaştı.

Etkinliği birçok isim de farklı yerlerden takip etti. Bunlar arasında öne çıkanlar Kevin Spacey‘ye photobomb yapan Michael Fassbender’ı ifşa ettiği ve Christine Teigen’ın büyük selfie’yi arkadan çekmesi yer alıyor.

 

 

Oscar denince, Kırmızı Halı’yı unutmadan geçmek bu habere ve siz okurlara hakaret olarak algılanabilir. Oscar gecesinde modaseverler için E! kanalı, ünlüleri Vine Booth 360‘a dahil etti. Fashion Turn ismi verilen alanda dönen bir kamera sosyal medya üzerinden katılımcıların kıyafetlerine yakından bakmamızı sağladı. Kıyafetler bir yana favorimiz Steve Coogan oldu dersek abartmış sayılmayız herhalde.

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.