artwork

Oscar töreninde en çok Lady Gaga seyredildi

8 yıl önce

0

Bu yıl 88’incisi düzenlenen Oscar Ödülleri törenine Lady Gaga’nın, The Hunting Ground belgeselinde yer alan “Til It Happens to You” şarkısını seslendirdiği performansı damgasını vurdu. Tv ölçümleme şirketi TVision’a göre Gaga’nın, cinsel istismar hakkındaki şarkıyı, cinsel istismar mağdurlarıyla beraber yorumladığı dakikalar, 2.00 reyting ile tören sırasındaki en yüksek pozitif dikkati alan dakikalar olarak kaydedildi.

Cinsel istismara karşı “It’s On Us” kampanyasına liderlik eden ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın Gaga’yı “iyi arkadaş” olarak tanıttığı anlar ise 1.47 reyting’le dördüncü en yüksek skora sahip dakikalar oldu.

TVision izleyicilerin TV’ye dikkat kesildiği anları ölçümleyerek reklamverenlere, ajanslara ve Tv network’lerine, televizyon reklamlarının ve programlamanın etkililiğini anlamalarını sağlayacak veriyi anbean sağlıyor. Şirket computer vision teknolojisini kullanarak izleyici davranışlarını, ilgisini ve duygusal etkileşimini anbean, kişiden kişiye doğal izleme çevresi içinden pasif bir şekilde toplayarak elde ediyor.

Kate Winslet ve Reese Witherspoon “En İyi Film” adaylarını tanıttığı dakikalar ise 1.65 reytingle en yüksek pozitif dikkate sahip anlar arasında ikinci sıraya yerleşti. Bunda Winslet’ın kalın çerçeveli gözlüklerinin sosyal medyada yarattığı etkinin de payı var.


Programda ilgi çeken diğer iki olay ise Los Angeles Kız İzci grubu ve Sasha Baron Coen’in Ali G karakterini geri getirmesi oldu.

TVision aynı zamanda gülümseme ve dikkatleri ayrı ayrı ölçümledi. Sürpriz olmayan bir şekilde, 6 kez aday olduktan sonra sonunda Oscar’ı kazanmayı başaran Leonardo DiCaprio’nin ödülü aldığı anlar 2.75 reytingle en yüksek Gülümseme Endeksine sahip oldu. En İyi Film Oscar’ını Spotlight’ın kazandığı dakikalar bile, 1.50 reytingle Leo için yaşanan sevincin ardında kaldı. Diğer 3 önemli olay ise 1.47 reytingle The Hateful Eight’in En İyi Film Müziği Oscar’ını alması; 1.26 reytingle Minion’ların klibi ve 1.24 reyting ile Sam Smith’in En İyi Özgün Müzik ödülünü alması oldu.

Törende yer bulan reklamlara gelecek olursak, TVision’ın en yüksek Dikkat Endeksine sahip reklam Cadillac’ın “Rewind Time”ı oldu. Cadillac’ı Kohl takip etti.

Lexus’un RX ve RX Hyrid için hazırlanan reklamı ile AT&T’nin DirecTV reklamı 1.30 reyting aldı. Samsung’un Galaxy telefon reklamı ise 1.25 reytingle 5. sırada yer buldu.

Engagement Labs’in verilerine göre En İyi Film adayları ve sponsorların Facebook, Twitter ve Instagram’daki performansları ise şu şekilde oldu.

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...