Site icon Campaign Türkiye

Orkid #OkulaDevam projesinin reklam filmi yayınlandı

Orkid, ekonomik durumu nedeniyle hijyenik ped alamayan kız öğrencilerin okula devamsızlık yapmasından yola çıkarak başlattığı özgüvenle #OkulaDevam projesinin reklam filmini yayınlanmaya başladı.

Yeni reklam filminde hijyenik ped alamadığı için okulu, arkadaşlarını ve özgüvenini “kaçıran” kız öğrencilerin yaşadıklarına dikkat çeken Orkid, yeni projesi “Okula Devam” ile 4 milyona yakın hijyenik ped bağışı ile kız öğrencilerin okullarından geri kalmaması için onlara destek olmayı hedefliyor. Reklam filminde ayrıca hijyenik pede ulaşamama sorununun kız öğrencilerin istediklerini yapabileceklerine dair inançlarını da azalttığını vurgulayan Orkid, bu sorunu birlikte çözebilmek adına herkesi #OkulaDevam projesini desteklemeye davet ediyor.

10 kız öğrenciden 1’i hijyenik pede ulaşamıyor

Türkiye’nin lider kadın bakım markası Orkid’in ortaokul ve lise öğretmenleriyle gerçekleştirdiği araştırmaya göre her 10 kız öğrenciden biri ergenlik döneminde ailesinin ekonomik durumu nedeniyle hijyenik pede ulaşamıyor, bu nedenle okula gidemiyor ve derslerini kaçırıyor. Orkid, kız öğrencilerin özgüvenli bir şekilde okula devam edebilmesi için TOÇEV iş birliği ile başlattığı “Okula Devam” projesi ile yaklaşık olarak 4 milyon ped bağışında bulunmayı amaçlıyor.

Künye

Reklamveren: Orkid (P&G)
Reklamveren Yetkilileri: Özge Tanju, Mehmet Çınar, Tunahan Kafa, Charlotte Le Flufy, Dave Landers
Reklam ajansı: Publicis NA
EVP Executive Creative Director: Joe Johnson
Associate Creative Director: Lindsay Cliett
Prodüksiyon Şirketi: Prodigious
Yönetmen: Erin Heidenreich
Post Prodüksiyon: Gatti & Lopez – Editor Janis Vogel
Müzik Yapım: Heavy Duty
Beste: Drum & Lace

Exit mobile version