artwork

Oreo’dan metaverse evrenine giriş: Oreoverse

2 ay önce

0

Kremalı bisküvi markası Oreo, kendi metaverse evrenini oluşturdu

İlginç kampanyalarıyla ses getiren bisküvi markası Oreo, birkaç hafta önce Xbox temalı bisküviler dağıtacağını duyurmasının ardından ilginç bir adım daha atarak metaverse evrenine dahil olacağını duyurdu. Kullanıcılar OREOVERSE ismi verilen bu evrende oyunlar oynayıp ödüller kazanabilecek.

100 yıllık şirket, ‘The Most OREO OREO’ ismini verdiği yeni bir bisküvi çıkaracağını duyururken kendi metaverse dünyasını da tanıttı.

Kampanyaları için ünlü iş insanı ve televizyon kişiliği Martha Stewart ile ortaklık kuran OREO, kendi metaverse deneyimi olarak nitelendirdiği sanal evrene ‘OREOVERSE’ isminin verildiğini açıkladı.

Oreoverse evreni, insanların bisküvi temalı birden çok oyunu oynamasına olanak sağlayacak. Kullanıcılar ayrıca oyunları oynayarak birçok ödülün sahibi olabilecekler. Bu ödüller arasındaki en büyük ödül ise  50.000 dolarlık büyük ödül olacak.

Oyunlar, kendi bisküvilerini oluşturma gibi oyunları içeriyor. Oreoverse’e kendi internet sitesinden veya Meta Horizon World üzerinden ulaşmanın mümkün olabilecek.

Senin için
Tümünü göster
M&C Saatchi yaralama suçuyla ilgili farkındalığı artırıyor

M&C Saatchi ve Clear Channel, yapay zeka destekli kampanyada bıçakla...

Heinz, Fortnite’ta toprak sağlığı için farkındalık yaratıyor

Oyuncular 16 Mart’tan itibaren Heinz’ın ‘SOS domatesler’ adasına erişebilecek...