Site icon Campaign Türkiye

OREO, süt ile ahengine bir kez daha dikkat çekiyor

Klasik kremalı bisküvi markası, hayranların ilgisini çeken ve yeni satın alma fırsatları sunan yaratıcı çözümler üzerinde çalışıyor.

“Sütün en sevilen bisküvisi” olduğunu iddia eden ve Mondelēz‘e ait 111 yıllık kurabiye markası OREO, bunu kanıtlamak için yeni, etkileşimli bir deneyim yarattı.

“OREO Kodları” isimli yeni kampanya, her süt kutusunun üzerinde zekice gizlenmiş OREO bisküvileri için özel teklifler sunuyor. Yaratıcı ajans VMLY&R ile ortaklaşa geliştirilen girişim sayesinde oreocodes.com’daki bir portalı kullanarak – markette ya da evde – süt kutusunun üzerindeki barkodu okutan tüketiciler, özel bir indirim yakalayabiliyor.

Mondelēz International Tüketici Pazarlaması ve Stratejik Ortaklıklar Başkanı Steve McGowan: “Mondelēz International’da ekibimiz, markalarımızın alışveriş yapanlarla etkileşimini artırmak için her zaman yenilik yapmanın ve daha fazla fırsat yaratmanın yeni yollarını arıyor.” dedi.

OREO’nun ABD pazarında marka bilinirliğinin son derece yüksek olmasına rağmen bir marka beyanına göre Mondelēz; “eğlenceli yönüne sadık kalırken, artan satın alma fırsatlarını teşvik etmek” için yenilikçi yollar arıyor.

Kampanya, sayıları giderek artan ambalajlı tüketim malları markalarının yeni teknolojilerle entegrasyonunda en güncel çalışma. Ayrıca QR koduna dayalı pazarlama ve iş birliğinin artan popülaritesini geliştiriyor.

VMLY&R Küresel Yaratıcı Yönetmeni Manuel Bordé: “Bu fikir, teknoloji ve yaratıcılığı, tüketicilerin sevdikleri OREO markasıyla unutulmaz bir etkileşim sağlayacak şekilde birleştiriyor. Mondelēz gibi cesur pazarlamacılar sayesinde yaratıcı iş birliği, sektörde yer edindi ve hem marka etkisi anlamında hem de satış vadeden dönüşümde farklı bir enerji yarattı.” dedi.

OREO Kodları, bağlantılı ticaretin gücünden yararlanmanın ötesinde, tüketiciler arasında markanın sütle ilişkisini daha da sağlamlaştırmayı amaçlıyor.

Mondelez International’da OREO Pazarlama Direktörü Nick Henault, “Sütün en sevilen kurabiyesi olarak, her zaman OREO bisküvilerinin satın alınmasını ve tüketilmesini artırmanın yeni yollarını arıyoruz. OREO Kodları, OREO markasının oyuncu tarafını harika bir şekilde yansıtıyor. Sürekli olarak Oreo markasını daha fazla tüketiciye ve yeni paylaşılabilir anlara ulaştırmaya yardımcı olabilecek en son yenilikler için çalışıyoruz, OREO Kodları da tam olarak bunu sağlayacak.” dedi.

Pazartesi günü kullanıma sunulan bölgesel teklif, Chicago, Indiana ve Iowa bölgelerinde Albertsons’a ait 180 Jewel-Osco mağazasında ulaşılabilir olacak.

Aktivasyonu daha da ileri taşımak için Mondelēz, özel tekliften yararlanmak için sosyal medya kullanıcılarına süt kutularını nasıl tarayacaklarını gösterecek olan birkaç influencer ile anlaştı. Dijital ortamda ve açıkhavada yapılan ek medya satın alımları, farkındalığı artırmayı amaçlıyor.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: The Drum

Exit mobile version