“Orada Kimse Var Mı?” Appsters Awards 2012’de finalde

Avea, depremde hayat kurtarma amacıyla geliştirdiği “Orada Kimse Var Mı?” mobil uygulaması ile Apps World tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Appsters Awards 2012′de “Lokasyon bilgisini en iyi kullanan” ve “En yenilikçi” uygulama olmak üzere 2 kategoride finale kaldı. Toplam 12 kategoriden oluşan Appsters Awards 2012’ye pek çok ülkeden 250’nin üzerinde başvuru yapıldı. En iyi uygulamaların 9 sektör uzmanının oluşturduğu jüri tarafından belirleneceği Appsters Awards 2012 ödül töreni 2 Ekim 2012’de Londra’da düzenlenecek.

AveaLabs’in deprem sonrası kullanıcının hayatını kurtarmaya odaklı mobil uygulaması “Orada Kimse Var Mı?” yarışmada Türkiye’den finale kalan tek uygulama oldu.

Google Play’den ücretsiz olarak indirilebilen uygulama; olası bir deprem anında arama kurtarma ekiplerinin, enkaz altında kalan kişinin yerini anında tespit ederek, kurtarma çalışmalarını hiç vakit kaybetmeden başlatmasına katkı sağlıyor. Kullanıcıların deprem durumunda gönderdikleri mesajlar eş zamanlı olarak Facebook ve Twitter hesapları üzerinden de görülebiliyor. Bu uygulama sadece Türkiye’de değil dünyanın herhangi bir yerinden de kolaylıkla telefona indirilip kullanılabiliyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.