artwork

OpenAI, GPT için ilk mağazasını açıyor

2 ay önce

0

OpenAI, GPT’ler için önümüzdeki haftalarda özel mağaza açıyor

Yapay zekanın ilk defa mağaza olarak ortaya çıkışı önümüzdeki hafta içinde gerçekleşiyor. Metin üreten yapay zeka modellerine (GPT-4 gibi) dayalı özel uygulama alanları olan mağaza açılıyor.

Önümüzdeki haftalarda pazara sürülmesi beklenen mağaza, kullanıcıların çeşitli yapay zeka destekli araçlarla buluşmasına olanak sağlayacak.

Metinleri çevirebilen, sizlere istenilen alanlarda bilgi sunabilen, sizin veri ve sorularınıza göre kendini geliştirebilen, içerik oluşturabilen bu GPT modelleri oldukça uyarlanabilir modellerdir. Kodlama gerektirmeyen ve gayet basit bir yapıya sahip olan bu yapay zeka modelleri  çeşitli alanlarla kullanılabilir ve fayda sağlayacak amaçlar için kullanılabilir.

GPT mağazası, özelleştirilmiş olan bu GPT uygulamalarının oluşturulmasını ve dağıtımını basitleştirmeyi amaçlamaktadır. OpenAI’ın GPT oluşturma aracı GPT Builder, GPT’lerin sunmasını istedikleri yetenekleri gerçekleştirmek için yapay zekâ destekli bir chatbot oluşturmaya çalışacak. Geliştiriciler doğrudan ChatGPT web sitesi aracılığıyla GPT’ler oluşturup başkalarıyla paylaşabildiler ancak bunları herkese açık olarak listeleyemediler. Önümüzdeki haftalarda GPT mağazasının herhangi bir gelir paylaşım planı uygulayıp uygulamayacağı hala belirsiz.