Online Teknoloji Terimleri Sözlüğü yayınlandı

Microsoft Türkiye’nin destek verdiği “Microsoft Azure ile Teknoloji Terimleri” projesi, geçtiğimiz ay içinde online sözlük yayıncısı Zargan’ın ücretsiz sözlük sitesinde yayına girdi. Microsoft Türkiye – Zargan işbirliğiyle yayınlanan yeni sözlük sayesinde, kullanıcılar 20.000’i aşkın teknoloji ve bilişim teriminin İngilizce ve Türkçe karşılıklarına internet üzerinden ücretsiz olarak ulaşabilecek.

Microsoft Türkiye KOBİ Pazarlama Yöneticisi Sinem Uslu, Microsoft Azure ile Bilişim Terimleri adı verilen sözlük modülünün tüm içeriğinin Microsoft ABD tarafından geliştirilen terim veritabanından alındığını, Microsoft onaylı bu eser sayesinde, kullanıcıların ihtiyaç duyduğu teknoloji terimlerinin İngilizce ve Türkçe karşılıklarına hızlı, güvenilir ve ücretsiz olarak ulaşabileceğini belirtti.

Sözlükte, kullanıcıların en çok aradığı terimleri baz alan öneri sistemi, yazım hatalarını düzeltme sistemi, sonuç sayfasında tek tıkla terim arama ve hoparlör ikonlarına tıklayarak terimlerin İngilizce okunuşlarını dinleme gibi gelişmiş özellikler de bulunuyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.