Online eğitimler tüm hızıyla devam ediyor

İçinde bulunduğumuz döneme olumsuzlukların yanında, değişim ve dijital dönüşüm damgasını vurdu.

Teknoloji ile birlikte değişmekte olan dijital tüketim alışkanlıkları ve davranışları paralelinde hızla gelişmekte ve dönüşmekte olan endüstrimiz için sürekli ve son derece önemli bir ihtiyaç olan güncel bilgi ve beceri kazanımı daha da kritik bir hale geldi.

Her zaman vurguladığımız gibi, IAB olarak önceliklerimizden biri, endüstrimizin bilgiyle donanmasına katkıda bulunmak, ihtiyaçları yakından takip etmek ve bu doğrultuda farklı seviye ve ihtiyaçlara yönelik çeşitli eğitim programlarını hayata geçirmek. 2020 yılı bu anlamda bizim için son derece dinamik geçti. Neredeyse bir gecede değişen fiziksel şartlara hızlıca adapte olurken bir yandan da 2021’in tüm senaryolarına hazır olacak şekilde çalışmak önceliğimiz oldu. 2020 programlarımız toplamında 584 katılımcı ve 60 eğitmenle bir arada olmak ise en büyük motivasyonlarımızdan biriydi.

2021 yılında da; BÜYEM ile birlikte hayata geçirdiğimiz, dijital pazarlama endüstrisinde çalışmak isteyen ve/veya kendini geliştirmek isteyen profesyonellere yönelik Dijital Pazarlama İletişimi Sertifika Programımız;

Gençlerin ilgisini çekmek ve genç yetenekleri sektörümüze kazandırmak için tasarlayıp hayata geçirdiğimiz UniChallenge+ ve UniChallenge Tech Dijital

Öğrenci İşleri Eğitim Kamplarımız;

Endüstrimizin farklı dikeylerindeki bilgisini derinleştirmek isteyen, spesifik alanlarda profesyonelleşmeyi hedefleyen kişilere yönelik hazırlanan Dikey Eğitim ve Atölyelerimiz ile farklı seviye ve ihtiyaçlara yönelik eğitimlerimize bu yıl da çevrimiçi olarak devam edeceğiz.

Bunun yanında endüstrimizin sağlıklı gelişiminin doğru bilgi ile mümkün olabileceği ilkesiyle, IAB olarak faaliyet alanlarımıza dokunan tüm alanlarda eğitim farkındalığı yaratmayı ve hayata geçirmeyi önemsiyoruz. Bu çerçevede farklı üniversiteler ile ortak programlar, kurumların ihtiyaçlarına yönelik hazırlanmış eğitim programları, KOBİ’lere yönelik eğitim iş birlikleri tematik seminerler, meslek odaları iş birliği görüşmeleri 2021 faaliyetlerimiz arasında yer alıyor.

Zeynep Taptık Bilgen

IAB Yönetim Kurulu Üyesi

IAB Eğitim Yürütme Kurulu Başkanı

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye’nin 109. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.