artwork

Online bilet satışlarına SEO etkisi

9 sene önce

0

Pegasus Airlines, global ve yerel pazarda organik aramalarda daha iyi sonuçlar elde etmek için iProspect işbirliğiyle yaptığı SEO çalışmalarının sonuçlarını açıkladı. Bu sonuçlara göre, organik kanal üzerinden yapılan bilet satışları %20 oranında artış gösterdi. Hedeflenen anahtar kelimelerin pozisyon artışları ise %58 oranında gerçekleşti.

Online satın alma eğiliminin artacağı yönündeki öngörüyle, hem www.flypgs.com’un geliştirilmesine hem de dijital pazarlamaya oldukça önem verdiklerini söyleyen Pegasus Dijital Pazarlama Müdürü Didem Namver, Türkiye ile birlikte toplam 36 ülkede dijital kanallardan iletişim faaliyetlerinde bulunduklarını kaydetti. Namver ayrıca, “Bir firma için kullanıcıların arama yapacakları anahtar kelimelerin hepsini öngörmek her zaman çok kolay değil” yorumunu yaptı.

 

iProspect Genel Müdürü Ayşe Güvençer de konuyla ilgili olarak “Devam eden SEO çalışmalarıyla birlikte organik kanal üzerinden yapılan bilet satışları %20 oranında artış gösterdi. Hedeflenen anahtar kelimelerin pozisyon artışları ise %58 oranında gerçekleşti. Bu sayede kullanıcılar yaptıkları aramalarda Pegasus ile ilgili sonuçlara daha kolay ulaşmaya başladı” dedi.

ComScore datalarına göre Avrupa’da arama motorlarını en çok kullanan ülkeler sıralamasında 1. sırada yer alan Türkiye’de, bu yoğun kullanımla birlikte, uçak bileti satın alımlarının büyük bir kısmı da web üzerinden gerçekleşiyor.

 

 

Senin için
Tümünü göster
P&G Türkiye’den Umut Evi, Spor Okulu ve Destek Merkezi

P&G Türkiye, Umut Hareketi’ni Umut Evi projesi, Spor Okulu ve...

IKEA’dan yeni yıla özel seçenekler

IKEA, Yeni Yıl için Zengin Hediyeler ve Dekorasyon Seçenekleri Sunuyor...