artwork

One Show 2019 başvuruları başladı

6 yıl önce

1

Reklam dünyasının önde gelen yarışmalarından biri olan ve The One Club for Creativity tarafından düzenlenen One Show yaklaşıyor. İlk etabı 30 Eylül’e kadar sürecek olan One Show 2019 başvuruları iki yeni teaser filmiyle başladı.

One Show 2019’un iletişim çalışmaları, Toronto merkezli ajans Zulu Alpha Kilo tarafından gerçekleştiriliyor. “Win pencil, draw respect / Kalemi kazan, saygı gör” sloganı çevresinde şekillenen teaser kampanyasında, ödül olarak verilen altın kalem kullanılıyor.

Teaser filmlerinde geleneksel “öncesi / sonrası” formatı farklı bir bakış açısıyla kullanılıyor. Örneğin “Eleman almıyoruz” yazısı, kalemin kadraja girmesiyle birlikte “Senin dışında eleman almıyoruz” cümlesine dönüşüyor. Şu anda posterler, bannerlar ve iki teaser filmle devam kampanyaya sonbahar aylarında yeni filmler eklenecek.

Kategori değişiklikleri

Bu yıl One Show kategorilerinde de bazı değişikliklere gidildi. Kategorilere “Yaratıcı etkililik” ve “Verinin yaratıcı kullanımı” gibi kategoriler eklenirken, daha önce UX/UI olarak geçen kategori tüm interaktif ve mobil kategorilerini “Digital Craft” altında birleştirdi. Ayrıca daha önce sadece “Radyo” olarak bilinen kategori bu yıl “Radio & Audio” şeklinde daha kapsamlı bir hal aldı.

One Show 2019 başvuruları şimdi çevreci kampanyaları da ayrı bir ödül altında kabul ediyor. Altın, gümüş ve bronz ödüllerin yanı sıra bu yıl “Green Pencil” da çevreciliği öne çıkarak kampanya ve tasarımlara verilecek.

Yarışmaya katılmak için başvurularınızı ilk etapta 30 Eylül’e kadar yapabilirsiniz. İkinci teslim tarihi olarak 30 Kasım ve son teslim tarihi olarak da 31 Ocak 2019 verilmiş.

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...