Site icon Campaign Türkiye

Deneyimli kreatif direktör Pure New Media’da

Pure New Media, Ocak 2016 itibarıyla Öncü Doğu Gürsoy‘u kreatif direktör olarak ailesine kattı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nden mezun olan Gürsoy, İzmir’de üniversite yıllarında meslek hayatına başladı. Web sitelerini yeni tasarlanmaya başladığı 90’ların sonlarına doğru, dijital ağırlıklı iş yapan “web atölyelerinde” illüstratör ve animasyoncu olarak çalışmaya başladı. 2002 yılında Luckyeye Interactive’le başlayan İstanbul macerası, Sibername’de art direktör olarak devam etti.

2004’te Make Fresh Media’ya; 2006 sonu ise C-Section’a katıldı. İnternet kullanıcı sayısının artması ile dijitalin bir reklam mecrasına dönüşmesinin yarattığı ihtiyaçlara paralel olarak; yaratıcı fikir bulma, interaktif proje / deneyim tasarlama ve yönetme, kreatif direktörlük görevler üstlendi.

2014’te Rafineri’de dijital kreatif direktör olarak çalışmaya başladı. 2 senelik Rafineri deneyimi sonrası 2016 ocak ayı itibarıyla Pure New Media’ya katıldı.

Kristal Elma, Young Lions gibi yarışmalarda jüri üyesi olarak görev aldı. Emeğinin geçtiği birçok proje yurt içi ve yurt dışında, Kristal Elma, Effie, Felis; Digital Age, Stevie, Cannes gibi yarışmalarda dereceye girdi ve ödül kazandı.

 

Exit mobile version