Omnicom’un üçüncü medya network’ü yolda

Omnicom, PHD ve OMD markalarına ek olarak kendisinin üçüncü medya network’ünü duyurmaya hazırlanıyor. Omnicom’un medya kolu olan Omnicom Media Group (OMG), şimdiden yeni network için ABD’deki çalışanları arasında yeni CEO arayışına girdi.

Lansman için herhangi bir zaman dilimi belirlenmezken,  yeni medya network’ünün yeni bir marka mı yoksa 2005 yılında OMD içinde kurulan Prometheus gibi holding grubu içerisinde var olan bir markanın içinde mi yapılanacağı henüz bilinmiyor. OMD tarafından yapılan açıklamada, planlanan network’ün çalışmalarının henüz başlangıç aşamasında olduğu ve konuyla ilgili daha fazla bilgi verilmeyeceği belirtildi.

Yeni OMG network’ünün, grubun var olan PHD ve OMD gibi şirketlerini tamamlaması ve grubun yeni müşterileri bünyesine katmasını sağlayacak şekilde görev yapması bekleniyor. OMD şu anda Apple, PepsiCo ve McDonald’s ile çalışırken, PHD ise Unilever ve Starbucks gibi markalarla faaliyet sürdürüyor.

Yeni network, Omnicom’un, geçtiğimiz yıl bünyelerine üçüncü network’lerini ekleyen Interpublic Group ve Starcom Mediavest gibi rakip şirketlerle aynı seviyede olması anlamına geliyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.