Omnicom’dan evden çalışma kararı

Omnicom, koronavirüs için tedbirini aldı ve evden çalışma sistemine geçiş yaptı.

Omnicom CEO’su John Wren çalışanlarına 16 Mart Pazartesi günü itibarıyla evden çalışma politikasının uygulanacağını duyurdu.

70 bin çalışana sahip grup, gerekli olmadığı sürece ofise gidilmeyeceğini, sadece bazı personellerin ofise gidebileceklerini, bu esnada da önerilen sosyal mesafeyi korumaları gerektiğini vurguladı.

Her ofis bağlı olduğu bölgenin politikasına, yapısına göre koronavirüsten farklı şekilde etkileniyor, APAC bölgesindeki korkutucu gelişmelerden sonra alınan önlemler dahilinde gelen iyi haberler olsa da global anlamda önlem almaya karar veren Omnicom’un çalışanları ile paylaştığı e-posta ise şu şekilde:

Son derece belirsiz bir süreçten geçiyoruz. İş akışını korurken müşterilerimizin bu zorlu ortamda var olmasına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ancak bir yandan da COVID-19’un yayılmasını sınırlamaya veya yavaşlatmaya yardımcı olmak için üzerimize düşeni yapmak istiyoruz.

Bu aşamada, evden çalışma politikasını benimsemenin doğru bir yaklaşım olduğunu düşünüyoruz. 16 Mart’tan itibaren, ajans liderlerimizden ekip arkadaşlarımızın uzaktan çalışmasını ve sadece gerekli personelin ofise girmesini sağlamak için destek bekliyoruz. Henüz yapmadıysanız, lütfen ertesi gün evden çalışmanız için gerekenleri topladığınızdan emin olun. Ayrıca, hepinizden ulusal ve yerel otoritelerin rehberliğine uymanızı rica ediyoruz.
Eğer ofise gidiyorsanız lütfen önerilen sosyal mesafeyi koruyun. Ofislerimizde daha kapsamlı bir hijyen ortamı sağlamak için de gerekli hizmeti sağlayan tesislerle çalışıyoruz.

Yeniden tekrarlamak iserim: Eğer hastaysanız, grip benzeri semptomlarınız varsa, birlikte yaşadığınız bir aile üyesi veya oda arkadaşınız hasta ya da bu semptomlara sahipse lütfen ofise gelmeyin. Ayrıca, birlikte yaşadığınız kişinin COVID-19’dan daha fazla etkilenme riski varsa da lütfen ofise gelmeyin.

Son olarak, ofise gelmeniz gerekiyorsa ancak ofise girme konusunda kendinizi rahat hissetmiyorsanız, lütfen yöneticinizle konuşun. Onlara ihtiyaçlarınızı karşılamaları talimatını verdik. Ayrıca tüm seyahat kısıtlamalarına da devam edeceğiz.

APAC bölgesinde yer alan çalışanlarımız son birkaç ay içinde işlerin devam edebilmesi için ellerinden geleni yaptılar ve harika bir iş çıkardılar. Önümüzdeki süreçte herkesin aynı çabayı göstereceğini biliyoruz ve şimdiden teşekkür etmek istiyoruz.

En önemlisi, lütfen kendinizi, ailenizi, arkadaşlarınızı ve müşterilerinizi sağlıklı ve güvenli tutmak için gerekli önlemleri alın.

İlerleyen günlerde sizlerle önlemlerimiz hakkında güncel bilgiler paylaşmaya devam edeceğiz.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.