Omnicom 2. çeyrekte yüzde 7’lik vergi öncesi kar bildirdi

BBDO, DDB Worldwide ve Omnicom Medya Grubu’nun ana kuruluşu Omnicom Group, toparlanmakta olan reklam pazarları ve güçlü organik büyümenin ardından, ikinci çeyrek için %7’lik bir artışla 514,7 milyon dolara ulaşan vergi öncesi kar bildirdi.

John Wren: Omnicom Başkanı

Uluslararası gelirde 1.817,6 milyon dolara ulaşan %4,9’luk artışa ek olarak ABD’de  2.053,3 milyon dolara ulaşan %7,8’lik artış başta olmak üzere,  bu çeyrekte Omnicom’un gelirleri %6.4’lük artışla 3.870,9 milyon dolara ulaştı.

Yatırımlar, tasarruflar ve döviz etkilerini içine almayan organik büyüme, %5,8 oranında arttı. En güçlü organik büyümeler, Kuzey Amerika için %7,9 oranında, Latin Amerika için %7,8 oranında ve Asya-Pasifik için %5,1 oranında gerçekleşti.

Portföydeki reklam geliri %10,5 daha yüksek görüldü ve aynı periyotla kıyaslanınca, yabancı döviz kurunun etkisi, geliri %0,7 oranında yükseltti.

Sonuçlar, Mayıs 2014’de 35 milyar dolarlık şirket evliliği yapacakları Publicis Groupe’un ikinci çeyreğine göre açıkça daha iyi.

Paris merkezli Publicis, gelirlerinde yıllık %1,5’lik küçülme ve  %0,5’lik organik büyüme bildirdi.

Omnicom’un sonuçları, vazgeçilmiş Publicis anlaşmasıyla ilgili olarak, çoğunlukla profesyonel ücretlerden oluşan, 1,8 milyon dolarlık vergi öncesi ücreti içeriyordu.

 

Kaynak: Campaign UK

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.