Site icon Campaign Türkiye

Olimpiyatlar internet reklamcılığına altın madalya kazandırdı

Google‘ın Çarşamba günü yayınladığı istatistikler ve araştırma sonuçları, online reklamcılar ve şirketlerin 2012 Londra Olimpiyatları‘ndan marka farkındalığı, müşteri etkileşimi ve satış anlamında fayda sağladığını belirtti

Geçtiğimiz Pazar günü sona eren ve üç hafta süren 2012 Londra Olimpiyatları, hisse senedi sahiplerine ilk defa sosyal medya araçları üzerinden bağlantı kurulduğu için tarihin “ilk sosyal Olimpiyatları” olarak adlandırıldı. Google Ürün Pazarlama Menajeri Richard Keelty, bu yılki Olimpiyatlar’ın tek kazananı olarak iş dünyasına müşteri etkileşimi ve satışları artırma anlamında yardım eden dijital medyayı gösterdi.

Keelty ayrıca, internetteki yükselen kullanıcı trafiğinin ve artan yatırımların online yayıncılara büyük anlamda yardım ettiğini belirtti. Örneğin, ABD’deki sitelerde reklamların sporla ilgili sitelerde yer alması Olimpiyatlar nedeniyle yüzde 19 oranında arttı. Bu sitelerin gelirleri ise Olimpiyatlar’ın başlamasından iki hafta öncesiyle karşılaştırıldığında yüzde 14 oranında artış gösterdi.

Exit mobile version