artwork

Olimpiyatlar internet reklamcılığına altın madalya kazandırdı

10 sene önce

0

Google‘ın Çarşamba günü yayınladığı istatistikler ve araştırma sonuçları, online reklamcılar ve şirketlerin 2012 Londra Olimpiyatları‘ndan marka farkındalığı, müşteri etkileşimi ve satış anlamında fayda sağladığını belirtti

Geçtiğimiz Pazar günü sona eren ve üç hafta süren 2012 Londra Olimpiyatları, hisse senedi sahiplerine ilk defa sosyal medya araçları üzerinden bağlantı kurulduğu için tarihin “ilk sosyal Olimpiyatları” olarak adlandırıldı. Google Ürün Pazarlama Menajeri Richard Keelty, bu yılki Olimpiyatlar’ın tek kazananı olarak iş dünyasına müşteri etkileşimi ve satışları artırma anlamında yardım eden dijital medyayı gösterdi.

Keelty ayrıca, internetteki yükselen kullanıcı trafiğinin ve artan yatırımların online yayıncılara büyük anlamda yardım ettiğini belirtti. Örneğin, ABD’deki sitelerde reklamların sporla ilgili sitelerde yer alması Olimpiyatlar nedeniyle yüzde 19 oranında arttı. Bu sitelerin gelirleri ise Olimpiyatlar’ın başlamasından iki hafta öncesiyle karşılaştırıldığında yüzde 14 oranında artış gösterdi.

Senin için
Tümünü göster
Twitter marka güvenliği parametrelerini geliştiriyor

Marka güvenliği Twitter’da Elon Musk’tan sonra da birincil öneme sahip...

Ascential ikiye bölünüyor, Philip Thomas CEO olacak

Cannes Lions sahibi Ascential ikiye bölünüyor; Duncan Painter ve Philip...

Yeni web sitemizin relansmanı için bir ilke imza attık

Campaign Türkiye olarak yenilenen yüzümüz için exclusive bir kampanya oluşturduk...