Old Spice’tan “robot adam”

Old Spice’ın yeni kampanyası seksist mi yoksa seksist reklamlarla dalga mı geçiyor?

Old Spice, reklam ajansı Wieden+Kennedy ile birlikte yeni kampanyasında rakibi Axe’ın pazarlamasını etrafında kurduğu “kokuyu kullanan herkesin kadınlar için inanılmaz bir çekiciliğe bürüneceği” temasını kullanıyor. Ancak marka bunu, doğru düzgün işlemeyen bir robotla gerçekleştirerek zaten pek inandırıcılık aranmayan bu temada mantığı iyice devre dışı bırakıyor.

Kampanyanın en yeni reklam filminde robot adam güzel ve seksi kızlarla sıcak jakuziye girmek gibi bir hataya düşüyor, ama her tarafından hata verse de kimse için dert değil çünkü onun gerçek bir erkek gibi kokmasını sağlayan Old Spice kokusu var.

Procter&Gamble’ın Old Spice ürününden sorumlu İletişim Direktörü Kate DiCarlo kampanyayla ilgili, “Diğer tüm TV reklamlarımız gibi robotlu yeni Old Spice reklamı da en gülünç durumlarda ürünlerimizin nasıl güçlü olduğunu gösteriyor” yorumunu yapıyor ve ekliyor: “Bu kampanyada, Old Spice duj jeli, deodorant ve şampuanını kullandığınızda biyolojik yapınız nasıl olursa olsun tepeden tırnağa karşı koyulamayacak erkeksi bir tazeliğe ulaşırsınız konseptini hayata geçirmek istedik.”

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.