OiOi koleksiyonu büyütüyor, minikler sağlıklı seçeneklerle buluşmaya devam ediyor

2014 yılından bu yana bebeklerin sağlığını gözeterek ürettiği ürünlerle annelerin hayatını kolaylaştıran yenilikçi marka OiOi, koleksiyonunu hızla büyütüyor. Gıda sınıfı %100 premium silikondan Avrupa standartlarında üretilen OiOi ürünleri, bugün dünyanın 60’dan fazla ülkesinde satılıyor ve bir Türk markası olarak ülkemizi gururla temsil ediyor.

Neden silikon?

Camın ham maddesi olan silis kumundan elde edilen ve “camın yumuşak hali” olarak da adlandırılan gıda sınıfı silikondan üretilen OiOi’ler, özellikle plastik ürünlere sağlıklı bir alternatif oluşturuyor. Tamamen bio kaynaklı olduğu için ısı ile teması halinde zararlı salınımlar yapmıyor; buzdolabı, derin dondurucu, fırın ve mikrodalgada kullanılabiliyor. BPA, BPS, PVC, Lateks ve Fatalat içermediği için kanserojen etkiler yaratmıyor, anti-alerjik olması sebebiyle anneler tarafından tercih ediliyor. Kırılmayan, deforme olmayan OiOi ürünleri, kullanım talimatlarına uyulduğu sürece yıllarca güvenle kullanılabiliyor.

Yeni ürünler BLW (Baby Led Weaning) yöntemini destekliyor

OiOi’nin en yeni ürünlerinden MAT; hem bebeklerin hem de yetişkinlerin kullanımına uygun bir servis matı olmakla birlikte, yapışmaz yüzeyiyle hamur açma matı olarak da kullanılabiliyor. 200 dereceye kadar ısıya dayanıklı olduğundan, pişirme matı olarak da değerlendirilebilecek çok fonksiyonlu bir ürün olan OiOi MAT, leke tutmuyor, bakteri barındırmıyor ve kolayca temizleniyor. Ayrıca rulo yapılarak saklanabiliyor, böylece kullanılmadığı zamanlarda yer tasarrufu sağlıyor.

Annelerin uzun zamandır beklediği OiOi MAMA KAŞIĞI+ÇATAL ile anneler, ek gıda ürünlerini bir takım halinde ve eksiksiz şekilde tamamlayabiliyor. 2’li olarak satılan bu ürün, ayrılabilir silikon uç ve doğal bambu sap ile metal kaşık-çatal ile yaşanabilecek olası yaralanmalarının önüne geçiyor, miniklere sağlıklı ve güvenli öğünler vadediyor.

Ek gıda döneminin temel ihtiyaçlarını, pratik ve ekonomik ürünlerle karşılamayı tercih eden anneler için alternatif bir koleksiyon olarak yaratılan Basics serisinin yeni ürünü BASICS-TABAK ise 16,5 cm’lik ideal büyüklüğü ile gıda sınıfı %100 premium silikondan tek parça halinde üretiliyor ve OiOi kalitesini tüm miniklerin beslenme saatlerine taşımayı hedefliyor.

OiOi demek “anne özeni” demek

OiOi Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü Seda Güneysu Çelik, mottolarının mesajı ile ilgili; “Bebeklerin sağlığı bizim için her şeyden önemli. Kendi bebeklerimiz için kullanamayacağımız hiçbir ürünü üretmiyor ve satmıyoruz. Bunu yaparken bir yandan da annelerin hayatını kolaylaştırıcı yeni nesil ürünler üretmeye çalışıyoruz. Tüm ürünlerimizi bir anne özeni ve hassasiyetiyle tasarlıyoruz. Özellikle BLW yöntemini destekleyen ürünlerimiz sayesinde, minikler beslenme serüvenlerine sağlıklı ve keyifli bir başlangıç yapıyorlar. Başlangıçta doğru tesis edilen bu bağ, onların beslenme ile ilgili gelecekteki tüm algıları üzerinde olumlu bir etki yaratıyor.” diyor.

Üreticilere dikkat!

Statik elektrik yükü yüksek bir madde olan silikon, ortamdaki maddeleri kendisine çekme özelliğine sahip olduğundan, üretim yapılan ortamın temizlik ve hijyen koşulları, ürünlerin güvenliği açısından belirleyici oluyor. Türkiye’nin karbon salınımı olmayan ortamda üretim yapan tek silikon tesisinde üretilen OiOi markalı bebek ürünlerinin renklendirilmesi bile doğal bitki-meyve özlerinden elde edilen renk pigmentleriyle yapılıyor, tüm ürünler uluslararası akreditasyona sahip laboratuvarlar tarafından düzenli olarak test edilip sertifikalandırılıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.