Site icon Campaign Türkiye

Öğrenciler sınav zamanlarında yalnız değil

Snickers, “Açken sen sen değilsin” marka önermesini vurgulamak için bir kampanya başlattı; bu kez sınavın yaklaştığı zamanlardaki açlık konu ediliyor.

Network Advertising tarafından kavramsallaştırılan ilginç filmler, Z ve Y kuşaklarının açlıkla mücadelelerini gözler önüne seriyor.

İlk film, sınav öncesindeki son gece çalışan iki arkadaşla başlıyor. İçlerinden birinin nasıl bir Einstein karakterine dönüştüğünü izliyoruz. Aç ve stresli olan karakter, sınav puanlarının saçmalık olduğuna inanmaya başlıyor. Arkadaşı, onu kendine getirmek için bir Snickers veriyor ve dikkatini yeniden çalışmasına yoğunlaştırıyor.

İkinci film, kahramanın İskender’e dönüşmesini konu alıyor, sınav öncesi kaygı ve stresi vurguluyor. Kendisinin İskender olduğuna inanan öğrenci,  savaşmaya nasıl hazır olduğunu gösteriyor. Arkadaşının İskender gibi bir karaktere dönüştüğünü gören genç, ona bir Snickers ikram ediyor ve onu sınav salonuna götürüyor.

Mars Wrigley Hindistan Pazarlama Direktörü Varun Kandhari: “Snickers’ın ‘Açken sen sen değilsin’ marka önermesi ikonik hale geldi ve dünya çapındaki tüketiciler tarafından seviliyor. Kampanyanın basit bir mesajı var; stres ve açlık bizi alt etmeye çalışırken, her zaman bir Snickers yiyebilirsin. Filmler aynı zamanda sınavlar gibi oldukça stresli durumlarla uğraşan genç kuşaklarla da ilişkili ve evrensel bir çekiciliğe sahip.” dedi.Künye
Ajans: Network Advertising

Yaratıcı Ekip
CCO: Akashneel Dasgupta
ECD: Ishrath, Rajan

Müşteri Yönetimi
COO: D B Murli
Kıdemli Başkan Yardımcısı: Shilpa Kamath
Grup Müşteri Yöneticisi: Chirag

Prodüksiyon: Karman Line Films
Yapımcı: Viveck Daas Chaudhary
Yönetmen: Reema Das Chaudhary

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign Asia

Exit mobile version