Ogilvy Worldwide CEO’su John Seifert 41 yıl sonra işinden ayrılıyor

Ogilvy Worldwide CEO’su Başkanı John Seifert yaklaşık 41 yıl sonra ajanstan ayrılacak. Bir halef atanana kadar ajansı yöneteceğini belirten Seifert, 2021’de liderlik geçişi tamamlandığında ajanstaki rolünü yeni lidere devredecek.

Seifert yaptığı açıklamada, “Ogilvy’ye son beş yıldır dünya genel müdürü olarak hizmet ettim. 2018’de The Ogilvy Group’ta Mark Read ile yakın bir şekilde çalıştım. Artık bu sürecin içeride ve dışarıda potansiyel adaylarla zamanlı ve düşünceli bir katılım gerektirdiğini bilerek nihai olarak halefimi arama sürecine başlamamız gerektiğini” söyledi.

Seifert, “1979’da yaz başında stajyer olarak şirkete katıldığından beri Ogilvy’ye hizmet etmek olağanüstü bir ayrıcalıktı. Bu şirketi tüm kalbimle seviyorum ve başarısını sonsuza dek destekleyeceğim.” dedi.

Seifert, 2016 yılında Miles Young’ın ardından dünya çapında CEO ve Ogilvy’in başkanlığını devraldı.  Seifert, 2018’de ajansın yeniden markalaşmasına neden oldu ve adını Ogilvy & Mather’ı sadece Ogilvy olarak değiştirdi. Bir yıl önce Seifert, New York CEO’su Lou Aversano’yu ABD CEO’luğuna atadı.

Bu yılın Ocak ayında Seifert, Ogilvy’nin bölgesel liderlerle daha fazla sorumluluk sahibi olacak şekilde başka bir büyük ölçekli yeniden yapılanmaya gideceğini duyurdu. Bu çabanın bir parçası olarak Ogilvy, ABD Yaratıcı Şefi Leslie Sims ile yollarını ayırdı. O tarihte, ajans, “2019’da zorlu bir ikinci yarı ve 2020 için “temkinli bir finansal görünüm” nedeniyle dokuz ofiste 80 çalışanını işten çıkardı. 

Mark Read, 2020’nin WPP’nin Kuzey Amerika’daki büyümeye dönmeye odaklandığını (koronavirüs pandemisi tarafından bozulan bir hedef) ve şirketin geleceğini sürdürmek için yeni bir yaratıcı stratejiyi ortaya koyacağını söyledi. 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.