artwork

Ogilvy PR’a yeni genel müdür

3 yıl önce

0

 İngiltere’deki Ogilvy PR’ın Genel Müdürü Nicola Dodd oldu. 

Nicola Dodd, 2019’dan beri yönetici ortak ve Ogilvy PR liderlik ekibinin bir parçası. Dodd, Nestlé, Johnson & Johnson, Unesco ve Aldi gibi müşteriler için yeni işlere liderlik etmekte, operasyonları, kurumsal ve tüketici çalışmalarını denetliyor.

Nicola Dodd’un terfisi, daha önce İngiltere’de Ogilvy PR’ı yöneten Matt Buchanan’ın terfisini takip ediyor.  Nicola Dodd atamasından sonra Ogilvy İngiltere CEO’su Fiona Gordon’a rapor verecek ve şu anda İngiltere’de yönetici direktör pozisyonundaki Buchanan tarafından desteklenecek.

Atamayla ilgili PRWeek’e konuşan Dodd: “Bu, Matt ve benim son iki yılda çıktığımız yolculuğu geliştirme meselesi. Güçlü bir tüketici markası teklifi, güçlü bir kurumsal itibar teklifi oluşturmak gibi şeyler yapmaya devam ediyor, her iki alanda da önemli bir oyuncu olmak istiyoruz.” dedi.

Bir diğer önceliğin de yeni iş yeri düzenlemelerine uyum sağlamak olduğunu söyledi. Ogilvy, personelin haftada iki gün ofiste olması beklenen ‘üç/iki’ modelini benimsiyor. Bireysel ekipler diğer günler için bağımsız olacak.

Buchanan, Ogilvy UK PR ekibini yeni işlerde ve kurulmuş müşteri ilişkilerinde desteklemeye devam edeceğini ve global müşteriler için İngiltere’de büyüme fırsatlarını araştıracağını söyledi. “Global müşterilerimizin çoğu zaten Londra’da bulunuyor, bu yüzden bu şekilde birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Dodd, son zamanlardaki iş hacmi ile ilgili: “Başlangıçta yavaştı ama kesinlikle toparlandı ve müşteriler çok daha iyimser hissediyor. Yeni iş [ve] organik büyüme açısından şu anda gerçek bir ivme yakaladığımızı düşünüyoruz.” dedi.

“Son iki yılını dönüşüm yolculuğumuzda Matt ile yakın bir şekilde çalışarak geçirmiş olan Ogilvy PR’a liderlik edeceğim için çok heyecanlıyım. Müşterilerimiz için sınıfında en iyi olan işler yaratmada yetenekli PR ve etki ekibimiz ve daha geniş Ogilvy UK ajansıyla birlikte çalışarak Ogilvy’nin yaratıcı mirasını merkeze koymaya devam edeceğimiz bir sonraki bölümü sabırsızlıkla bekliyorum.” diye ekledi.