Site icon Campaign Türkiye

Ogilvy İstanbul, Wanda Digital’i bünyesine kattı

Ogilvy İstanbul, Wanda Digital’i bünyesine kattı- campaigntr

Ogilvy İstanbul

Ogilvy İstanbul, Wanda Digital’i bünyesine dahil ederek müşterileri için bütünleşik, daha da zenginleşmiş bir marka deneyimi yaratmayı hedefliyor.

Ogilvy İstanbul, Wanda Digital’in ajans bünyesine katılmasıyla, Ogilvy Global’in gelişmiş pazarlardaki en etkin yetkinlik alanlarından “Müşteri Etkileşimi ve Satış” (Customer Engagement and Commerce) hizmetini de Türkiye’ye getiriyor. Bu alan markaların kişiselleştirilmiş müşteri deneyimi inşa etmesine olanak sağlıyor; yaratıcılık, teknoloji ve verinin harmanlandığı tüm kanallar üzerinde ölçülebilir sonuçlara ulaşmak için birebir ilişkiler kurulmasını amaçlayan faaliyetleri içeriyor.

Markaların iş sonuçlarına ölçülebilir bir değer daha eklemek üzere Burçak Günsev, Müşteri Etkileşimi ve Satış yetkinlik alanını yönetecek. Burak Günsev ise “Teknoloji ve İnovasyondan Sorumlu Yönetici” olarak hem Ogilvy İstanbul’un hem de müşterilerinin en yeni trend ve teknolojik gelişmelerle uyumlu bir şekilde yenilenmesini sağlayacak.

Demet İkiler- Emine Çubukçu

Ogilvy Global’in bağlı olduğu WPP‘nin Türkiye Ülke Başkanı Demet İkiler önceliklerinin sayıca daha az ancak verdiği hizmetler itibarıyla daha kapsayıcı ve daha güçlü yapılar kurmak olduğunu belirtti. İkiler, sözlerine “Üstelik bu hizmete müşterilerimiz tarafından kolayca erişilebiliyor olması lazım. Wanda’nın Ogilvy İstanbul bünyesine katılması WPP’nin yeni vizyonu doğrultusunda atılmış çok önemli bir lokal adım. Böylelikle ‘reklam-pazarlama ve dijital’ üçlüsü birleştiriliyor. Bu birleşme ile ajansların öncü yetenekleri daha etkili çözümler sunmak için ‘sinerji’ yaratacak. Oluşacak sinerji modern tüketiciye avantajlı fırsatlar yaratarak, markaların değerini artıracak.” şeklinde devam etti.

Ogilvy İstanbul CEO’su Emine Çubukçu “müşteri” çağı olarak tanımlanan bu dönemde markalar için hedef kitlesinin nabzını tutmanın ve bu ritme göre çözümler üretmenin önem kazandığını vurguladı. Çubukçu: “Bileşenleri her gün değişen bir ekosistem ile karşı karşıyayız. Bizim de markaların hedef kitleleriyle her temas noktasında deneyimi zenginleştirecek bir iletişim yaklaşımıyla iş ortaklarımıza hizmet sunacağımız bir yapıya evrilmemiz ve bu yapıyı her geçen gün daha da güçlendirmemiz gerekiyor.” dedi.

Emine Çubukçu, teknoloji ve dijitalleşmenin sadece yeni ekonomiyi değil, aynı zamanda yaratıcı endüstrilerde değer yaratma süreçlerini de yeniden biçimlendirdiğini; gücünü yenilikçilik ve yaratıcılıktan alan markalar ve ajanslar için her dönemde büyük fırsatlar bulunduğunu belirtti.

Çubukçu, “Yenilikçi, yaratıcı ve başarılı pek çok işiyle kendini kanıtlamış Wanda Digital’in Ogilvy İstanbul’un parçası olmasıyla, yeni ekonominin iletişim dünyasına sunduğu fırsatları önümüzdeki dönemde daha da verimli bir şekilde markalarımıza taşıyacağız.” şeklinde sözlerine devam etti.

 

 

Exit mobile version