Site icon Campaign Türkiye

‘Ödül kesin bizim!’ diyenler, dikkat!

Doğrudan Pazarlama Ödülü almak için bir fikrin sadece yaratıcı olması ne yazık ki yetmiyor. Bulunan fikrin marka stratejisine göre planlanmış ve uygulanmış olması şart. Hatta fikir hedeflenen tüketici davranışı ile sonuçlanmadıysa, ne yazık ki ödül hala uzak bir hayal…

Bu kriterlere uygun projeler jürinin kalbini fethedip, markaların iştahını kabartıyor. İşi bilen marka yöneticileri, ödülleri ve fikir sahibi ajansları hemen takibe alıyor. Böylece ödül alan ajanslar, yeni markalarla tanışma ve çalışma fırsatı yakalıyor. Özetle hem markalar hem ajanslar için Doğrudan Pazarlama Ödülleri sektörün en prestijli ödüllerinden biri.

DPİD Yönetim Kurulu olarak, her sene ödülü bir adım daha ileri taşımak için sektördeki ihtiyaçları öngörmeye, marka ve ajans iç görülerini anlamaya çalışıyoruz. Mesela geçen sene “Çekmecede Kalmış İşler” kategorisinde çeşitli nedenlerle hayata geçirilmemiş projeler yarıştı. Ajanslara; yaratıcılığından emin oldukları ancak hayata geçmemiş işlerini paylaşma şansı sunuyoruz.

2017 Doğrudan Pazarlama Ödülleri, iç görülerden beslenmiş yeni kategoriler ve yeni gelişmelerle kısa bir süre sonra yeniden karşınızda… Önden merakınızı gıdıklayacak birkaç başlıktan bahsedersem; aynı anda birçok il ve noktada gerçekleştirilen; ajansın geniş uygulamalardaki performansını kanıtlayan, geniş kapsamlı satış noktası ve sahada pazarlama uygulamaları için yeni bir kategorimiz var. Teknolojinin hedef kitleyi harekete geçirme, marka mesajını yaygınlaştırma amacıyla etkin olarak kullanıldığı, en iyi teknoloji kullanımını değerlendirerek yarıştıran yeni bir kategorimizvar. Genişliğiveçeşitliliğitakdire şayan jürimize şimdi gençleri de katarak bir adım ileri gidiyor, jürimizde gençlere yer açıyoruz.

Ve son olarak takvimimizde bir değişiklik var; 1 Ocak – 31 Aralık takvim yılının işlerini değerlendirmek amacıyla ödül törenimizi Mart’a çektik. DPİD’den sıcak gelişmeler bu kadar… Ödül gecesinde farklı sürprizlerin sizleri bekliyor olacağını da şimdiden çıtlatayım. Tüm marka ve ajansları bu zevkli yolculuğa katılmaya çağırıyorum. Başvurularınızı da bir an evvel hazırlamaya başlamanızı öneriyorum.

Hepinize bol şans dilerim!

Eser Hakim

DPİD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Bu yazı Campaign Türkiye’nin Aralık 2016 tarihli sayısında yayınlanmıştır.

Exit mobile version